Przednie czujniki parkowania w Latitude

Dyskusje na temat Renault Latitude i Safrane
buczooo
Posty: 3
Rejestracja: 04 października 2023, 12:37
marka i model pojazdu:
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Przednie czujniki parkowania w Latitude

Post autor: buczooo »

Witam, jadąc wczoraj drogą krajową ze stałą prędkością (dodam, że przede mną nie jechał żaden inny pojazd, więc wykluczam mechaniczne uszkodzenie czujnika) zapalił mi się na desce rozdzielczej klucz serwisowy oraz komunikat "skontroluj pomoc parkowania". Komunikat po chwili zgasł, a następnie po upływie kilku sekund zapalił się ponownie i tak już pozostało. Dziś samodzielnie dokonałem diagnozy, że nie działa przedni czujnik pierwszy od prawej strony patrząc od tablicy rejestracyjnej (ten i tylko ten nie działa). Co może być przyczyną tej usterki? Czy da się zdemontować czujnik mało inwazyjnie tj. bez ściągania zderzaka, a może przyczyna leży gdzieś indziej? Na razie wyłączyłem w komputerze przednie czujniki parkowania i błąd zgasł, ale to nie jest rozwiązanie problemu. Dodam jeszcze, że po ponownym włączeniu czujników w komputerze błąd powraca.
Awatar użytkownika
Rufus
Posty: 994
Rejestracja: 06 stycznia 2019, 13:35
Lokalizacja: Kraków
marka i model pojazdu: Latitude 2.0 dCi Initiale Paris
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Przednie czujniki parkowania w Latitude

Post autor: Rufus »

Pod zderzakiem jest osłona, możesz tamtędy spróbować dostać się do czujników, ale bez podnośnika lub kanału będzie utrudniony dostęp. Po za tym jest czujniki przysłania styropianowe wypełnienie zderzaka.
Wydaje mi się, że bez zdjęcia zderzaka będzie trudno się dostać do środkowych czujników.
_ _ _ _ _ _ _ _
Pozdrawiam
Rufus
ODPOWIEDZ