Co się dzieje? Akumulator?

Dyskusje na temat Renault Latitude i Safrane
Kraxa
Posty: 11
Rejestracja: 18 września 2023, 08:15
marka i model pojazdu: Latitude
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Co się dzieje? Akumulator?

Post autor: Kraxa »

Witam, rano przed pracą coś takiego mi się porobiło z latitudem : https://youtube.com/shorts/drE8-NWgOzc?feature=share

Ktoś wie o co chodzi ?
Awatar użytkownika
Rufus
Posty: 994
Rejestracja: 06 stycznia 2019, 13:35
Lokalizacja: Kraków
marka i model pojazdu: Latitude 2.0 dCi Initiale Paris
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co się dzieje? Akumulator?

Post autor: Rufus »

Brak prądu.
Trza wiaderko i zapierniczać na stację po kilo prądu.

Na poważnie:
1. Jakie napięcie na akumulatorze?
2. W jakim stanie klemy?
3. Sprawdzić, czy nie luźne klemy.
4. Ile wiosen ma akumulator?
5. Kiedy ostatnio był regenerowany, tzn ładowany prostownikiem?
_ _ _ _ _ _ _ _
Pozdrawiam
Rufus
Kraxa
Posty: 11
Rejestracja: 18 września 2023, 08:15
marka i model pojazdu: Latitude
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co się dzieje? Akumulator?

Post autor: Kraxa »

Nie miałem miernika, próbowałem odpalić z kabli z dwóch aut, nic to nie dało, całą noc ładował się z prostownika rano świeciło na zielono że niby naładowany, ale dalej nie pali. Plus teraz po zablokowaniu auta deska dalej się świeciła i się nie gasi. Nie miałem czasu sprawdzić czy po czasie zgaśnie, zobaczymy jak wrócę z pracy.

Akumulator ma już nie wiem ile, odkąd go kupiłem półtora roku temu nic przy nim nie robiłem.
Awatar użytkownika
Rufus
Posty: 994
Rejestracja: 06 stycznia 2019, 13:35
Lokalizacja: Kraków
marka i model pojazdu: Latitude 2.0 dCi Initiale Paris
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co się dzieje? Akumulator?

Post autor: Rufus »

Czy po podłączeniu dodatkowego żródła prądu otwarłeś z karty auto?
Po rozładowaniu akumulatora komputer blokuje procedurę startu i nie daje sygnału na rozrusznik.
Trzeba zamknąć i otworzyć auto przyciskiem z karty. Dopiero po tym można uruchomić silnik.

Jak odpalisz auto, to podjedź do gości od akumulatorów, niech zbadają Ci jego sprawność. Mogę przypuszczać, że aku już nie ma pojemności lub ma wysoki prąd samorozładowania i z każdym chłodniejszym dniem problem będzie się powtarzał coraz częściej.
_ _ _ _ _ _ _ _
Pozdrawiam
Rufus
Kraxa
Posty: 11
Rejestracja: 18 września 2023, 08:15
marka i model pojazdu: Latitude
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co się dzieje? Akumulator?

Post autor: Kraxa »

Otworzyłem auto z karty(tylko tylne drzwi się odblokowały) jeszcze przed podłączeniem i później już nie blokowałem, to ma znaczenie ? I jeśli ładowanie z prostownika nie pomogło to jest w ogóle szansa że z kabla by odpalił?
Przemoimnieniemo
Posty: 322
Rejestracja: 17 kwietnia 2021, 17:02
Lokalizacja: Warszawa
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dCi manual
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co się dzieje? Akumulator?

Post autor: Przemoimnieniemo »

Ja bym obstawiał spływ masy czynnej skoro coś tam działa. Może warto go zmierzyć?
Kraxa
Posty: 11
Rejestracja: 18 września 2023, 08:15
marka i model pojazdu: Latitude
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co się dzieje? Akumulator?

Post autor: Kraxa »

Planuje zmienić akumulator z innego auta i teraz pytanie czy wszystko się zresetuje jak go odepne? Głównie chodzi mi o radio bo nie mam kodu do niego i robiłem mapę silnika, ona też się zresetuje do fabrycznych ustawień ?
Kraxa
Posty: 11
Rejestracja: 18 września 2023, 08:15
marka i model pojazdu: Latitude
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co się dzieje? Akumulator?

Post autor: Kraxa »

Kolejne newsy, kupiłem multimetr na akumulatorze 12,49 po tym nocnym ładowaniu prostownikiem zapewne, już nie ma dyskoteki radio gra w najlepsze światła świecą, ale wystarczy że klikne start i znowu kręci i nie może odpalić plus oczywiście podczas próby odpalenia cała elektronika umiera póki auto próbuje odpalić i jak przestanie próbować wraca do normy. Na poniedziałek mam mechanika z lawetą ale jeszcze będę próbował do tego czasu.

Teraz mi się przypomniało, że od dłuższego czasu na jalowych obrotach co jakiś czas auto się dusiło, co 5 sekund na luzie obroty spadały, ma to jakiś związek ?
Przemoimnieniemo
Posty: 322
Rejestracja: 17 kwietnia 2021, 17:02
Lokalizacja: Warszawa
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dCi manual
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co się dzieje? Akumulator?

Post autor: Przemoimnieniemo »

Kolego, podstawa to diagnostyka. Nawet prostym obd i programem na telefonie warto odczytać kody błędów. Na ten moment to możemy wróżyć z fusów.

Obejrzałem Twój filmik i u mnie takie objawy dawał akumulator. W tym aucie jest dużo odbiornikow prądu i potrzebuje na prawdę sprawnego ogniwa. Może warto zadzwonić do kogoś kto zajmuje się akumulatorami u Ciebie w miejscowości żeby podjechał i zmierzył ten akumulator przy użyciu odpowiednich narzędzi, a nie tylko multimetru. Ewentualnie zabrał swój serwisowy aku na próbę żeby zobaczyć czy auto odpali. To taniej jak laweta i roboczogodzina w warsztacie.

Przy niesprawnym akumulatorze również miałem objawy duszenia auta.
Awatar użytkownika
Rufus
Posty: 994
Rejestracja: 06 stycznia 2019, 13:35
Lokalizacja: Kraków
marka i model pojazdu: Latitude 2.0 dCi Initiale Paris
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co się dzieje? Akumulator?

Post autor: Rufus »

Kraxa pisze: 21 września 2023, 20:01 Kolejne newsy, kupiłem multimetr na akumulatorze 12,49 po tym nocnym ładowaniu prostownikiem zapewne, już nie ma dyskoteki radio gra w najlepsze światła świecą, ale wystarczy że klikne start i znowu kręci i nie może odpalić plus oczywiście podczas próby odpalenia cała elektronika umiera póki auto próbuje odpalić i jak przestanie próbować wraca do normy. Na poniedziałek mam mechanika z lawetą ale jeszcze będę próbował do tego czasu.
Daj spokój z lawetą i mechanikiem.
Kup dobry, mocny akumulator, bo ten Ci umarł.
Po odłączeniu akumulatora zresetują Ci się tylko dane dotyczące spalania, reszta ma własne podtrzymanie pamięci.
Po podłączeniu akumulatora musisz przyciskiem z karty otworzyć auto, w przeciwnym wypadku nie uruchomisz silnika.
_ _ _ _ _ _ _ _
Pozdrawiam
Rufus
ODPOWIEDZ