Zakup Latitude

Dyskusje na temat Renault Latitude i Safrane
Michał
Posty: 47
Rejestracja: 31 marca 2019, 10:24
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dci 150 KM
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Zakup Latitude

Post autor: Michał »

Witam wszystkich Forumowiczów
Nie posiadam jeszcze Safrane, nie posiadam Latitude ale może się to wkrótce zmienić.

W związku z powyższym proszę o opinię dotyczące użytkowania Latitude. Głownie intrygują mnie tematy:
- dostępność części i ich ceny (mam na myśli mechaniczne bo z blacharką wiadomo że jest słabo)
- czy Latitude bazuje na częściach z Laguny 3 czy na jakichś innych podzespołach
- czy tak podstawowe rzeczy jak wymiany filtrów, oleju itp można wykonać we własnym zakresie czy ze wszystkim trzeba jeździć do serwisu-
- (tak na marginesie) ktoś z forum użytkuje latitude z boxem na dachu ?(kwestia doboru i montażu bagażnika dachowego)

Trafiłem poniższe ogłoszenie: 2011 rok, 163.000 przebieg (ASO potwierdza)
Do auta ściągnąłem raport VIN, mam zdjęcia z 2013 roku z uszkodzeniami (odpryski lakieru, zamaskowane więc auto w paru miejscach pomalowane)
Silnik 2.0 dci, 150 kM, bardzo pozytywne wrażenia z jazdy, mechanicznie nie znam się za bardzo więc się nie wypowiem.
Obrazek
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-l ... e6119dd871

Ciąg dalszy pytań lub uwag które rzuciły mi się w oczy :
- dach panorama, czy nie sprawia problemów ? (2 segmenty, jeden otwierany, czy ktoś użytkuje, jest w stanie coś napisać o konserwacji?)
- podobno model nie ma blach w ocynku, jakieś większe problemy z korozją? Zauważyłem drobne ślady na dole klapy bagażnika (rant w środku, reszta przypuszczam że zamalowana)
- drzwi tylne po obu stronach powodują obcierki lakieru (od zamykania, na górnej części słupka) Widziałem dwa egzemplarze i w obydwu jest tak samo, nie wiem czy regulacja jakaś wchodzi tu w grę? Obtarcia widoczne na jednym ze zdjęć.
- pęknięcie siedzenia kierowcy z boku (ktoś robił renowację skóry?)
- szpachlowany przód błotnik i część drzwi (prawa strona),
- brak osłonki halogenu (lewa strona, może ktoś posiada?
- szpachla na grilu (trzeba będzie jakoś pomalować w chromie - ktoś demontował przedni grill? malował takie elementy?),
- listwa nad drzwiami chromowana (brak spinki mocującej - ktoś uzupełniał, czy takie spinki są typowe? ogólnie dostępne?),
- brak znaczków renault na aulfelgach,
- opony tylko zimowe dunlop,
- komputer i nawigacja po francusku (czy zmiana języka w komputerze i nawigacji jest ogólnie dostępna czy trzeba przez komputer zewnętrzny?)
- klima nie działa (sprzedawca twierdzi że nie napełniona ale nie mam pewności czy nie od uszkodzenia mechanicznego: przewody na tej stronie na której szpachla drzwi i błotnik)
- na hasło sprawdzimy w salonie Renault problem, brak ubezpieczenia, brak czasu, "widzicie co kupujecie"

Czy biorąc powyższe pod uwagę warto się pchać w ten model? Powyżej jest link do ogłoszenia, mam też sporo swoich zdjęć robionych na miejscu.
Czy ktoś z forum jest z łódzkiego i pomógł by w ocenie auta na miejscu (Skierniewice, Rawa) ?

Przepraszam za chaos w poście ale co chwila kolejna nowa kwestia przychodzi mi do głowy.
Zastanówcie się nad utworzeniem grupy na Facebooku :)

Pozdrawiam:
Michał
Załączniki
IMG-20190326-WA0005.jpg
IMG-20190326-WA0024.jpg
IMG-20190326-WA0014.jpg
IMG-20190326-WA0015.jpg
IMG-20190326-WA0021.jpg
IMG-20190326-WA0008.jpg
20190330_133902.jpg
20190330_133751.jpg
IMG-20190326-WA0038.jpg
IMG-20190326-WA0018.jpg
20190330_133811.jpg
IMG-20190326-WA0028.jpg
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Zakup Latitude

Post autor: henry71 »

Witaj na forum ,dobra to po kolei postaram sie odpowiedzieć
po za częściami blacharskimi które też są dostępne tyle ze przez serwis ,nie ma raczej problemów z dostępnością części mechanicznych i eksplaatacyjnych,latitude nie bazuje na częsciach z laguny 3 ,poprostu niektóre są wspólne dla obu modeli .

wymiana oleju ,filtrów ,mat eksploatacyjnych nie przysparzają większych problemów ,nie trzeba jezdzić do serwisu.

silnik 2.0 dci ,bardzo porządny silnik z umiarkowanym spożyciem i dużą trwałością


czy auto jest nie ocynkowane ? nie sądzę obecnie wszystkie auta przechodzą proces cynkowania i nie sadzę zeby ktoś dla tego modelu robił odstępstwa od tego jakże ważnego zabezpieczenia antykorozyjnego ,nie stwierdziłem u siebie żadnych oznak korozji ,jeśli takowe występują na jakichś egzemplarzach to raczej związane jest to z niedokładnymi naprawami blacharskimi lub wadami fabrycznymi.

pęknięcie w tym miejscu na siedzeniu jest częste w tych modelach i raczej jest spowodowane właśnie brakiem skóry w tych miejscach (skóra ekologiczna czyli derma)można dać do tapicera i wymieni na prawdziwa skórę.

zmiana języka w komputerze i navi nie jest możliwa ani z pozycji kierowcy ani z komputera przez serwis ,zajmują się tym firmy zewnętrzne np z krakowa trzeba szukać ,,spolszczenia ,, przynajmniej tak jest w initiale ale tu może być inaczej bo tu chynba nie ma napędu dvd (to co w linku to raczej troszkę golasek jest)

niedziałająca klima chm ja bym kazał pierw sprzedającemu napełnić i ewentualnie zapłacił bym różnicę gdyż zdażały się uszkodzenia parownika co wiąże sie z demontażem deski rozdzielczej i zakup bardzo drogiego elementu który to w serwisie chyba około 2500 zł ,nie wieżę w tą standardowa bajerę że trzeba tylko napełnić.

ogólnie cena nie wielka to i wymagać nie można za wiele ,ja osobiście szukał bym trochę droższego a zatem lepiej wyposażonego .


aaaa i bez znaczka 2.0 T na konsoli :lol: :lol: :lol:
Michał
Posty: 47
Rejestracja: 31 marca 2019, 10:24
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dci 150 KM
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Zakup Latitude

Post autor: Michał »

Dzięki za informację, znaczka już nie ma, jeszcze zostaje gałka zmiany biegów do wymiany.
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Zakup Latitude

Post autor: henry71 »

Czy Kolega zakupił ?
Michał
Posty: 47
Rejestracja: 31 marca 2019, 10:24
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dci 150 KM
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Zakup Latitude

Post autor: Michał »

Nie kupiłem, ciągle biję się z myślami czy w to wchodzić - sprzedawcy od razu kazałem zerwać ten znaczek, zrywał przy mnie żeby udowodnić że śladu nie będzie.
Alternatywy w tych pieniądzach, hmm właściwie brak. Wcześniej jeździłem MII kombi 1.9 dci 120 km (2005 rok) - silnik szlak trafił w grudniu.
Blisko mnie jest też do sprzedania ta najwyższa wersja 2012 rok, czarna, podobny przebieg, właściciela serwisu Renault (pewnie zupełnie inne pieniądze zaśpiewa, jutro się przekonam)

Zastanawiam się nad Wrocławiem https://www.otomoto.pl/oferta/renault-l ... b87cab965a

Oglądałem też w Goczałkowicach https://www.otomoto.pl/oferta/renault-l ... bd4ab0ae30 ta natomiast rok starsza niż w ogłoszeniu, drobne ślady korozji na tylnym błotniku od strony kierowcy, przytarcia słabo zamaskowane lakierem który wygląda jak korektor, potłuczony jeden halogen. Najbardzej wkurza mnie jak ktoś podaje młodszy rok produkcji niż w rzeczywistości jest (już któreś z kolei auto na które się tak nadziałem).
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Zakup Latitude

Post autor: henry71 »

No ta pod Wrocławiem jakoś mi się lepiej widzi i moje okolice :)

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka

Michał
Posty: 47
Rejestracja: 31 marca 2019, 10:24
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dci 150 KM
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Zakup Latitude

Post autor: Michał »

No proszę, to może zerkniesz czy to w ogóle warta jest zainteresowania ;)
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Zakup Latitude

Post autor: henry71 »

Zobaczę jak czasowo,zauwazylem że szukasz tylko w manualu a automaty w tych autach są dosyć trwałe :)

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka

Endi
Posty: 148
Rejestracja: 07 czerwca 2018, 13:39
Lokalizacja: Świdnik
marka i model pojazdu: Renault Latitude
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Zakup Latitude

Post autor: Endi »

Biała fajna tylko to najbiedniejsza wersja Expression, a to spory minus bo brakuje np. kamery cofania i rzeczy poprawiających komfort tj. fonizator powietrza czy dyfuzor zapachu, a uwierz mi to bardzo przydatne rzeczy. Ta spod Wrocławia to wersja Privilege czyli to samo co u mnie. Co do pytania czy warto się pchać w ten model auta to tak jak było napisane wyżej, auta niezawodne, silnik nissana na lańcuchu raczej nie sprawia problemów, oferujące duży komfort podróżowania. Jedyna rzecz którą ja osobiście uważam za wadę to marnie spasowane wnętrze i kiepskie materiały wykończeniowe. Co w tej klasie auta mającego aspiracje do klasy wyższej jest według mnie dziwne.
Michał
Posty: 47
Rejestracja: 31 marca 2019, 10:24
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dci 150 KM
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Zakup Latitude

Post autor: Michał »

Ciągle nie zdecydowany:
- Biała 2010 (Śląsk): auto ściągnięte z Francji, jeżdżone w kraju 2 lata,trochę poobcierana (nie staranne zaprawki lakieru) cena 26.300,00 a to "golas"
- Wrocław 2011: dostałem VIN, auto ściągnięte z Francji, wymieniany zderzak, błotnik, malowane drzwi, niby wszystkie systemy sprawne, jest sterowanie elektryczne, klima z zapachami, kamera, historii przebiegu i napraw brak, dwa kpl kół, trochę czasu brak na wyjazd do Wrocławia ale stosunek cena jakość na pierwszy rzut oka najlepszy, 26.500,00 (coś by się zawsze utargowało)
- Kolejna ze zdjęć granatowa 2011: auto ściągnięte z Belgii, przebieg sprawdzony, auto w większości malowane, dodatkowo drzwi i błotnik szpachla, do malowania grill, do uzupełnienia osłona halogenu, nie wiadomo jak klima czy sprawna, trochę biedna wersja, 1 kpl kół, 23.000,00 po targowaniu
- kolejna nie wymieniana wcześniej z serwisu Renault 2012, czarna,jasne skóry, wersja najwyższa, dobrze utrzymana, najmłodsza najpewniejsza historia 33.500,00 , dla mnie za droga i jasne skóry jakoś do mnie nie trafiają.
Wszystkie auta 2.0 dci, 150 km, skrzynia manual. Przebiegi mniej więcej podobne 163 (najtańsza), 180 (Wrocław), 200 (najmłodsza)
ODPOWIEDZ