Grubość lakieru Latitude

Dyskusje na temat Renault Latitude i Safrane
Kampos
Posty: 31
Rejestracja: 21 kwietnia 2023, 13:24
marka i model pojazdu:
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Grubość lakieru Latitude

Post autor: Kampos »

henry71 pisze: 04 września 2023, 10:14
Kampos pisze: 04 września 2023, 09:04 Przecież oryginał lakier to 100-150 um maks, masz całe auto lakierowane w takim razie i to dość grubo :)
Tylko jakie to ma znaczenie w codziennym użytkowaniu ?
Rufus twierdzi, że widocznie 400um to jedna warstwa lakieru, więc go wyprowadzam z błędnego myślenia.
A jak zwykle każdy z komentujących mój komentarz nie potrafi przeczytać go ze zrozumieniem :roll:
Awatar użytkownika
Rufus
Posty: 994
Rejestracja: 06 stycznia 2019, 13:35
Lokalizacja: Kraków
marka i model pojazdu: Latitude 2.0 dCi Initiale Paris
Płeć: Mężczyzna
Status: Online

Re: Grubość lakieru Latitude

Post autor: Rufus »

Kampos pisze: 05 września 2023, 08:27 Rufus twierdzi, że widocznie 400um to jedna warstwa lakieru, więc go wyprowadzam z błędnego myślenia.
A jak zwykle każdy z komentujących mój komentarz nie potrafi przeczytać go ze zrozumieniem :roll:
Nie spinajcie się proszę - napisałem, że jaja sobie z Was robię :lol: :lol: :lol:
Dajecie się wkręcić worek w szprychy.
Rufus pisze: 03 września 2023, 20:25 resztę musiał jakiś stary robót malować i ramię mu pewnie skrzypiało. Dobrze, przynajmniej blacha nie będzie rdzewiała.
Dach mam chyba aluminiowy, bo miernik nie mierzy.
Kampos - nie przeczytałeś mojego posta uważnie i go nie zrozumiałeś.

Nie mam pojęcia jaka powinna być grubość lakieru, ale jakie to ma znaczenie przy kilkunastoletnim aucie z przebiegiem conajmniej połowy drogi na księżyc?
Nie zdażyło Wam się nigdy wrócić z zakupów w markecie i zobaczyć przytarty bok, czy zderzak? Bo mi chyba w każdym aucie, które miałem. Jedne wyprowadziłem polerką, ale były takie że malowałem, a nigdy w życiu nie miałem wypadku.

Nawet jeśli było gdzieś pomalowane, to dobrze świadczy o właścicielu i egzemplarzu - było dbane

Jeśli na mierniku brakuje skali, to wtedy trzeba się zastanawiać, z czego to auto było zlożone i dlaczego tak wygląda.

Jakby pytanie o grubość lakieru w Latitudzie padło 10 lat i 200 tys km temu, to miałoby sens, ale teraz?
_ _ _ _ _ _ _ _
Pozdrawiam
Rufus
LatitudeGB
Posty: 5
Rejestracja: 12 sierpnia 2023, 13:20
marka i model pojazdu: Renault Latitude
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Grubość lakieru Latitude

Post autor: LatitudeGB »

Hej,
Dziękuję za odpowiedzi.
Oczywiście, że dużo aut w tym wieku miało różne "przygody" ale chodziło mi o ustalenie fabrycznej grubości lakieru.
Pomimo powyższego jest sporo aut w oryginalnym lakierze i jak ktoś za to przy zakupie życzy sporej dopłaty, to chciałem ustalić fabryczną grubość. Wg. ogólnych informacji japonce; koreańce mają cieńsze warstwy a stare europejczyki nieco grubsze.
Nie wiem czy latitude jest malowane jak koreańczyk czy europejczyk:)
ODPOWIEDZ