luzne tematy o renault ,przeniesione

Dyskusje na temat Renault Latitude i Safrane
Przemoimnieniemo
Posty: 320
Rejestracja: 17 kwietnia 2021, 17:02
Lokalizacja: Warszawa
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dCi manual
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

luzne tematy o renault ,przeniesione

Post autor: Przemoimnieniemo »

Auto jest przez różne czasopisma, markę Renault klasyfikowany jako segment E. Brakuje jednak trochę jakości do tego segmentu.

Nie narzekam na trzeszczenie plastików w środku. Wszystko u mnie spasowane jest ok i podlokietnik i deska. Trzeba tylko popracować nad półka z subem bo przy dużym basie potrafi zaskrzypieć.

Z bolączek które widzę w tym aucie to przede wszystkim pękająca pseudoskóra fotela, słaba wycierająca się skóra kierownicy, deska rozdzielcza jak lustro odbijająca wszystko w szybie, słabe oświetlenie przycisków w panelu klimatyzacji, trzeszczące lusterka, bujające się fotele przednie.

Brakuje mi otwierania bagażnika z pilota żeby sam się otworzył całkowicie, lepszego wyświetlacza, rolety szyby tylniej w automacie, bardziej wygodnych zagłówków z tyłu, opcji fotela pasażera jak w fotelu kierowcy.
Awatar użytkownika
lycanananas
Administrator forum
Posty: 540
Rejestracja: 06 stycznia 2020, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
marka i model pojazdu: 3x Safrane Ph2
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

luzne tematy o renault ,przeniesione

Post autor: lycanananas »

Chyba trochę offtop się robi z tematu auta Heńka. Bo jest dyskusja o ogólnie Latku i słabej jakości Renault.

Jak mówiłem ostatnie dobre auta od Renault to Laguna 1 i Safrane. Potem jakość poleciała w dół. Też dlatego, że nikt tego nie chciał. Klienci woleli marki premium jak Audi czy BMW i Renault nie mogło się nijak utrzymać w segmencie D i E. Walczyli ceną. Przynajmniej ładne auta robili i nie nudne jak Citroen czy Peugeot.
Fanatyk V6
Awatar użytkownika
Rufus
Posty: 980
Rejestracja: 06 stycznia 2019, 13:35
Lokalizacja: Kraków
marka i model pojazdu: Latitude 2.0 dCi Initiale Paris
Płeć: Mężczyzna
Status: Online

luzne tematy o renault ,przeniesione

Post autor: Rufus »

Przemoimnieniemo pisze: 01 czerwca 2022, 10:46
Brakuje mi otwierania bagażnika z pilota żeby sam się otworzył całkowicie, lepszego wyświetlacza, rolety szyby tylniej w automacie, bardziej wygodnych zagłówków z tyłu, opcji fotela pasażera jak w fotelu kierowcy.
Otwieranie klapy z karty jest. Wystarczy dokupić na alledrogo sprężyny po 30 zł za kpl - słyszałem, że pasują od Fluence i klapa się sama podnosi.
_ _ _ _ _ _ _ _
Pozdrawiam
Rufus
Przemoimnieniemo
Posty: 320
Rejestracja: 17 kwietnia 2021, 17:02
Lokalizacja: Warszawa
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dCi manual
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

luzne tematy o renault ,przeniesione

Post autor: Przemoimnieniemo »

Rufus pisze: 01 czerwca 2022, 11:53
Przemoimnieniemo pisze: 01 czerwca 2022, 10:46
Brakuje mi otwierania bagażnika z pilota żeby sam się otworzył całkowicie, lepszego wyświetlacza, rolety szyby tylniej w automacie, bardziej wygodnych zagłówków z tyłu, opcji fotela pasażera jak w fotelu kierowcy.
Otwieranie klapy z karty jest. Wystarczy dokupić na alledrogo sprężyny po 30 zł za kpl - słyszałem, że pasują od Fluence i klapa się sama podnosi.
Ja się zastanawiam czy wymiana siłownikow gazowych w tylnej klapy by załatwiła sprawę z trzaskaniem przy zamykaniu i odskakiwaniem 904520001R numer oryginalny. Są zamienniki na alledrogo
Awatar użytkownika
Rufus
Posty: 980
Rejestracja: 06 stycznia 2019, 13:35
Lokalizacja: Kraków
marka i model pojazdu: Latitude 2.0 dCi Initiale Paris
Płeć: Mężczyzna
Status: Online

luzne tematy o renault ,przeniesione

Post autor: Rufus »

Przemoimnieniemo pisze: 01 czerwca 2022, 12:08
Ja się zastanawiam czy wymiana siłownikow gazowych w tylnej klapy by załatwiła sprawę z trzaskaniem przy zamykaniu i odskakiwaniem 904520001R numer oryginalny. Są zamienniki na alledrogo
Kupiłem na alledrogo nasze polskie.
Zobaczymy.
_ _ _ _ _ _ _ _
Pozdrawiam
Rufus
Przemoimnieniemo
Posty: 320
Rejestracja: 17 kwietnia 2021, 17:02
Lokalizacja: Warszawa
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dCi manual
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

luzne tematy o renault ,przeniesione

Post autor: Przemoimnieniemo »

Rufus pisze: 02 czerwca 2022, 13:32
Przemoimnieniemo pisze: 01 czerwca 2022, 12:08
Ja się zastanawiam czy wymiana siłownikow gazowych w tylnej klapy by załatwiła sprawę z trzaskaniem przy zamykaniu i odskakiwaniem 904520001R numer oryginalny. Są zamienniki na alledrogo
Kupiłem na alledrogo nasze polskie.
Zobaczymy.
Daj znaka Rufus bo ciekawy jestem jak to będzie działało. Jeśli spoko to też zakupie bo ta klapa strzela przy zamykaniu i nie odskakuje z klucza.
ODPOWIEDZ