Wersje wyposażenia

Dyskusje na temat Renault Latitude i Safrane
Awatar użytkownika
sapphire
Posty: 128
Rejestracja: 29 maja 2020, 07:37
Lokalizacja: Kampinos
marka i model pojazdu: Renault Safrane 2.5 20V
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Wersje wyposażenia

Post autor: sapphire »

Cześć Wam.

Czy jest gdzieś na forum albo w necie spis wyposażenia Safranek zależnie od wersji? Nigdzie nie mogę na coś takiego trafić...
Safrane 2.5 20V 1998r
Patryk
Posty: 1086
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 15:09
marka i model pojazdu:
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Wersje wyposażenia

Post autor: Patryk »

Ja na nic takiego sie nie natknąłem.
Trzeba by jakieś katalogi dorwać, ale to też w każdym kraju może być inaczej.

A szukasz czegoś konkretnego?
Awatar użytkownika
sapphire
Posty: 128
Rejestracja: 29 maja 2020, 07:37
Lokalizacja: Kampinos
marka i model pojazdu: Renault Safrane 2.5 20V
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Wersje wyposażenia

Post autor: sapphire »

Chciałbym mieć po prostu porównanie wersji. RT, RXE, RXT, no bo Initiale to wiadomo, że miało wszystko co było możliwe :mrgreen:
Safrane 2.5 20V 1998r
Awatar użytkownika
lycanananas
Administrator forum
Posty: 540
Rejestracja: 06 stycznia 2020, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
marka i model pojazdu: 3x Safrane Ph2
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Wersje wyposażenia

Post autor: lycanananas »

Więcej ci powie kod z naklejki VIN. Tam masz poziomy od E1 do E5. E1 to bieda, a E5 to tylko Initiale/Bacara. Ten kod oznacza też jaką wiązkę masz położoną i jak możesz doposażyć auto. Ja z Patrykiem mamy E4. Jednak w tej wersji jak i Initiale grzana szyba i nawigacja się wykluczają. Nie możesz mieć obu rzeczy. Z doświadczenia z Laguny I tam od E3 masz pełną wiązkę nawet silniki bez tempomatu jak F4R dostawały wiązkę pod tempomat.

Z doświadczenia też powiem ci, abyś brał jak najwyższą wersję jak możesz bo doposażanie to czasem piekło szczególnie jak ci brakuje wiązki i musisz sztukować. Kable spoko, ale gorzej już wtyczki.. są nie do dostania czasem. Chyba, że jesteś mater elektroniki i poszukasz w TME lub w jakimś ogólnoświatowym odpowiedniku. Poza tym zapewne były jakieś krótkie edycje specjalne lub krajowe oraz RT między rocznikami różni się kosmicznie.. Szczególnie początek produkcji gdzie Safa jeszcze zapychała segment D i zastępowała Renault 21 nim pojawiła się Laguna. Potem to samo Laguna robiła z Renault 19 nim pojawiło się Megane.

Ps. Patrz skandynawskie wersje. W L1 Skandynawskiej mogłeś mieć spryskiwacze lamp z Espace III czy grzane dysze spryskiwaczy. Może Safa skandynawska może być lepsza. Wiem, że Belgijskie trafiały się fabryczne Xenony z manualnym poziomowaniem.
Fanatyk V6
Awatar użytkownika
sapphire
Posty: 128
Rejestracja: 29 maja 2020, 07:37
Lokalizacja: Kampinos
marka i model pojazdu: Renault Safrane 2.5 20V
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Wersje wyposażenia

Post autor: sapphire »

To o szybie i navi akurat wiedziałem :D o tych poziomach E gdzieś mi mignęło, ale nie do końca załapałem o co konkretnie tam chodziło. Teraz już rozumiem, aczkolwiek nadal miło by było gdyby gdzieś była rozpiska tego :mrgreen:
Safrane 2.5 20V 1998r
Awatar użytkownika
Jacek957
Posty: 832
Rejestracja: 09 lipca 2017, 21:42
Lokalizacja: Legnica
marka i model pojazdu: Renault Safrane Allrad Baccara, Latitude 3,0
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Wersje wyposażenia

Post autor: Jacek957 »

Sądzę że najbliżej prawdy jest lukezaa,otóż wyposażenie w poszczególnych modelach Safranek było zależne (nawet initiale paris) od kraju na który dany model był eksportowany ;)
Awatar użytkownika
sapphire
Posty: 128
Rejestracja: 29 maja 2020, 07:37
Lokalizacja: Kampinos
marka i model pojazdu: Renault Safrane 2.5 20V
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Wersje wyposażenia

Post autor: sapphire »

Teraz przy oglądaniu kolejnych będę zwracał większą uwagę na oznaczenie E :) a propos, to gdzie w ogóle szukać tego oznaczenia? Naklejka jest tak jak w Lagunach na słupku drzwi pasażera czy gdzieś indziej?
Safrane 2.5 20V 1998r
mercg
Posty: 64
Rejestracja: 12 stycznia 2020, 14:33
marka i model pojazdu: Safrane 2,1dt
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Wersje wyposażenia

Post autor: mercg »

Rozpiski są w prospektach. Faktycznie, z wersjami może być różnie. Sam mam w swoich zbiorach około 15 prospektów Safran. Te z początku były najfajniejsze bo duże - około 29x29 cm. Grube i krótkie. Grube miały około 60 stron, krótkie 10. Występował osobny prospekt do Biturbo - 10 stron i Baccary- 16 stron. Po lifcie format nadal był duży, ale nieco mniejszy. Ostatni prospekt z 1999/2000 był formatu A4. Mam też prospekt polski polifta - 4 str A4 oraz wersji Heuliez - 2 str. Co do rynków mogą być różnice. Dzisiaj są te prospekty już trudno dostępne. Kosztują około 40zł za sztukę, oczywiście Biturbo jest znacznie droższy, Baccara też. Mam je z różnych rynków, w różnych językach, nawet przedlifta z ok. 95 roku po Węgiersku. Cały czas szukam takich, których nie mam. Ale to moje hobby, mam cały pokój prospektów i katalogów. Poglądowa fotka niektórych Safran z mojego zbioru. Także spis wyposażenia z polskiego prospektu i dane techniczne. Z ciekawostek - największy konkurent Safrany - Citroen XM też miał super katalogi, w początkowym okresie nawet były jeszcze większe od Safran 30x30cm.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sapphire
Posty: 128
Rejestracja: 29 maja 2020, 07:37
Lokalizacja: Kampinos
marka i model pojazdu: Renault Safrane 2.5 20V
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Wersje wyposażenia

Post autor: sapphire »

Takie prospekty to piękna sprawa, ale ja póki co nie miałbym tego niestety gdzie trzymać... jak się dorobię własnego domu to pokombinuję z miejscem na różne gadżety motoryzacyjne :mrgreen:
Safrane 2.5 20V 1998r
Awatar użytkownika
Gutek
Posty: 699
Rejestracja: 09 lipca 2017, 20:38
Lokalizacja: Bagno
marka i model pojazdu: Złom
Status: Offline

Re: Wersje wyposażenia

Post autor: Gutek »

Temat rozległy, ale jak by co to info dla nowych forumowiczów, mam sporo informacji- fotki!
Załączniki
SG1L2330.JPG
SG1L2330.JPG (3.2 MiB) Przejrzano 4332 razy
SG1L2344.JPG
SG1L2344.JPG (2.45 MiB) Przejrzano 4332 razy
SG1L2335.JPG
SG1L2335.JPG (2.81 MiB) Przejrzano 4332 razy
SG1L2333.JPG
SG1L2333.JPG (2.44 MiB) Przejrzano 4332 razy
ODPOWIEDZ