Zakup Latitude

Dyskusje na temat Renault Latitude i Safrane
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Zakup Latitude

Post autor: henry71 »

Jeśli będzie chwila to w sobotę podjadę zetknąć na Wrocławską. :)
Michał
Posty: 47
Rejestracja: 31 marca 2019, 10:24
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dci 150 KM
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Zakup Latitude

Post autor: Michał »

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-l ... BP8XX.html

Jest białe w automacie. Fajnie wyposażone.
Powiedzcie jak wychodzi spalanie w automacie przy tym silniku /nigdy nie jeździłem w automacie/. Jeszcze jedno czy przy takim dachu można na dach jakieś relingi/bagażnik wpakować i box na dach? /nigdzie nie widać żadnych uchwytów do bagażnika/
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Zakup Latitude

Post autor: henry71 »

Hej trasa około 5,5 przy spokojnej jezdzie ,miasto około 8. :)
Michał
Posty: 47
Rejestracja: 31 marca 2019, 10:24
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dci 150 KM
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Zakup Latitude

Post autor: Michał »

Hmm jeszcze ten bagażnik mnie nurtuje.
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Zakup Latitude

Post autor: henry71 »

Kupuj to białe jest najlepszy z tych
kameleon
Posty: 15
Rejestracja: 30 września 2018, 14:10
marka i model pojazdu: renault latitude
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Zakup Latitude

Post autor: kameleon »

Ja wtrącę swoich parę słów.

Jeżeli auto jest sprowadzone z zachodu i kosztuje okolo 26 tyś to: komis musi zarobic 4 tyś, koszt sprowadzenia przez komis to 1 tyś to daje nam 5 tyś. Komis niemiecki musi zarobić 4 tyś-tak 1 tys, euro. Należy wtedy się zastanowić czy to auto mogło kosztować 17 tyś. Oczywiście sprawne auto. Znajomi odradzają kupować samochody okazje z komisu. Od osoby fizycznej czy firmy to mogą być dobre okazje. Z komisu to okazja jest związana z jakimiś wadami.
Latitude należy do auto luksusowych. Nowe wersie kosztowały powyżej 120 tyś. Cena dochodziła nawet do 160 tyś. Przysłowiowa Grażyna i Janusz takim autem nie jeździli. Te auta były serwisowane w warsztatach firmowych- na pewno przez około 5-7 lat od zakupu. Czyli wersje Polską na pewno da się dokładnie sprawdzić.

Co do latitude wersja Initiale. To mi sie podoba: szeroka, dużo miejsca z tyłu, komfort pierwsza klasa, kamera cofania bardzo dobra-tył auta jest wysoko i dziwnie by się cofało bez tej kamery, nawigacja przy obecnych telefonach zbyteczna, nagłośnienie pierwsza klasa, to opcja z oczyszczaniem powietrza-jonizator to dobra rzecz, czujniki w zderzakach i w lusterkach przydatna rzecz,


Spalanie: trasa przy 100-110 około 6-6,5, miasto 8-9 litra. to auto waży ponad 1500 kg. Dlatego lauguna III będzie mniej paliła niż latitude mając ten sam silnik. Pamiętać należy ze DPF w tych silnikach nie jest problematyczny. Skrzynia automatyczna dobra rzecz-prawie wcale nie czuć ze nastąpiła zmiana biegów.

Narazie jestem zachwyconym tym Latitude Initiale. Żona na początku była nastawiona negatywnie. Teraz jak jeździ odrazu zmieniła zdanie.

Co to części karoserii to nie tak łatwo znaleźć. Części silnika bez problemu znajdziesz. Pamiętam jak kupowałem osłonę akumulatora: osłona latitude kosztowała 90 zł a renault lauguna III kosztowała 19 zł. A to sa te same osłony.
Michał
Posty: 47
Rejestracja: 31 marca 2019, 10:24
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dci 150 KM
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Zakup Latitude

Post autor: Michał »

Nie ułatwianie podjęcia decyzji ale właśnie po to jest to forum, żeby poznać różne opinie.
Głos rozsądku co chwila się odzywa i każe szukać czegoś bardziej typowego np laguna, megane.
Latitude jednak fajne autko i bardzo przyjemne w prowadzeniu. Nie ma też co debatować nad przewaga silnika 2.0 dci nad ogólnie dostępnymi w megane 1.5 czy 1.6, a nawet 1.9. Porównanie ewentualnie do Laguny z tym samym silnikiem.
Kolejny pytania i dylematy które siedzą w głowie:
- długich tras raczej nie robię zbyt często
- jeśli już dłuższą trasa to potrzebny BOX na dach /nadal nie wiem czy z ta panoramiczna szyba w dachu można założyć bagażnik/
- automat? Też nigdy nie jeździłem, czy potrzebny jeśli glównie jazda na krótkich odcinkach?
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Zakup Latitude

Post autor: henry71 »

Ale automat nie przeszkadza przy krótkich odcinkach a jest o wiele wygodniejszy ,co do relingów nie wiem ale dach szklany raczej nie będzie przeszkodą,choć może lepiej coś skrobną Ci co takowy mają :)
Michał
Posty: 47
Rejestracja: 31 marca 2019, 10:24
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dci 150 KM
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Zakup Latitude

Post autor: Michał »

Sprzedała się już ta biała w automacie, ściągana.
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Zakup Latitude

Post autor: henry71 »

no jak to mówią kto pierwszy ten lepszy ,nie mogłem się rano dodzwonić do tego od wrocławskiej a byłem rano we wrocławiu no cóż może w tygodniu :( :( :(
ODPOWIEDZ