Latitude 3.0 V6 dci

Dyskusje na temat Renault Latitude i Safrane
paranoix
Posty: 1
Rejestracja: 10 lipca 2018, 00:47
marka i model pojazdu:
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Latitude 3.0 V6 dci

Post autor: paranoix »

Witam Forumowiczów
Niełatwo było Was znaleźć, ale w końcu się udało.
Zastanawiam się nad zakupem Renault Latitude, skuszony doskonałym stosunkiem ceny do tego co się otrzyma. Bardzo podoba mi się m.in. szklany dach... a ten występuje zazwyczaj w wersji 3.0 V6 dci z automatem. Bardzo mi odpowiadają parametry najwyższej wersji :)
Obawiam się jednak tego automatu, a także samego silnika, czytałem o 3.0 dci niepochlebne opinie, ale potem zorientowałem się, że tyczyły się głownie jego poprzednika, nie V9X. Sam już nie wiem, a boję się wtopy. Rozumiem, że kupując auto używane zawsze jest niepewność, ale w przypadku tak oryginalnego modelu jak Latitude, możliwość wtopy jest podwójna.
Czy np. 2.0 dci będzie bardziej niezawodny od 3.0? Jakie różnice w spalaniu?
Jak sprawują się automaty? Czy dobrze zauważyłem, że w obu dieslach stosowany jest ten sam, AJ0?
I na koniec pytanie z gatunku głupich, czy Latitude sprawdzi się w mieście? Rozumiem że to nie jest miejskie auto, ale podoba mi się... czy w miejskiej/mieszanej eksploatacji bardzo dają o sobie znać problemy z FAPem i innymi atrakcjami?
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Latitude 3.0 V6 dci

Post autor: henry71 »

Witaj nie uważam że w przypadku latitude istnieje większe ryzyko wtopy niż przy innych modelach aut,ja zrobiłem 70 tysięcy i nie mam żadnych zastrzeżeń co do bezawaryjności ,co do skrzyni jest to solidna japońska skrzynia , jeśli chodziłem o trwałość 3.0 nie wiem ale ponoć jest ok ,koszty obsługi na pewno będą większe ale jazda też pewnie przyjemniejsza,co do filtra jeśli nie będzie tylko miejskiej jazdy to nie będzie problemu , reasumując jak Ci się podoba to kupuj bo jeśli nie będzie zmęczony egzemplarz to długo posłuży :). Ps.dla czego nie łatwo nas znaleźć ?
ODPOWIEDZ