Zakup Latitude porady przed zakupem...

Nowy na forum? Przywitaj się
davidoff1988
Posty: 2
Rejestracja: 16 listopada 2021, 20:41
marka i model pojazdu:
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Zakup Latitude porady przed zakupem...

Post autor: davidoff1988 »

Witam
Wszystkich posiadaczy Latitude
Moim pierwszym samochodem było Renault Twingo od tego czasu minęło jakieś 15lat,ale bardzo pozytywnie go wspominam szczególnie lubiłem odsuwany dach...
Później miałem już tylko modele Audi obecnie a6 quattro i ostatnio podczas zamawiania Ubera przyjechało po mnie białe Renault Latitude ze szklanym dachem.
Podczas krótkiej jazdy bardzo spodobał mi się ten samochód ,myślałem że to jakaś wersja Laguny ,ale właściciel mnie uświadomił że to LATITUDE 2.0 benzyna z gazem...
Poczytałem trochę o tym samochodzie na internecie i większość opinii jest pozytywna ,ale zarejestrowałem się na forum jako przyszły posiadacz tego modelu i prosiłbym o ustalenie kilku kwestii technicznych samochodu.
Mnie interesowałaby wersja 2.0 dci w automacie
Najlepszą wersją wyposażenia jest Initiale Paris lecz zauważyłem że też nie są takie same ,w jednym modelu występują z tyłu szyby przyciemniane ,lub tylko te małe szybki w innym nie ,fotel kierowcy z masażem lub nie, czujniki parkowania z przodu pomimo wersji Initiale Paris nie wszystkie modele to posiadają ,może ktoś mi to wytłumaczyć ?
Następnie zauważyłem że występują różne wyświetlacze nawigacji taki jakby kwadratowy ,większy panoramiczny i kwadratowy z wejściem na kartę SD z prawej strony ?
Jakie jest realne spalanie po mieście i na trasie ?
Można zamontować bagażnik dachowy w wersji z panoramicznym dachem ?
Czy DPF można sprawdzić w menu czy tylko serwis ?
Jakie byłoby najlepsze urządzenie typu "mini Vag" do diagnostyki samochodu ?
Jak działa ten system oczyszczania powietrza w samochodzie ? trzeba mieć jakieś specjalne olejki zapachowe ?
Występowały wersje z solarną szybą czołową (fioletowa) ?
Jak ogólnie sprawuje się automat jeżeli chodzi o awaryjność ?
Na co zwrócić szczególnie uwagę przy zakupie ?
Bardzo przepraszam że może trochę chaotycznie rozpisałem się ,ale proszę o każdą informacje pomocną przy zakupie mojego wymarzonego LATITUDE :)
Pozdrawiam Serdecznie.
Dawid.
Przemoimnieniemo
Posty: 320
Rejestracja: 17 kwietnia 2021, 17:02
Lokalizacja: Warszawa
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dCi manual
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Zakup Latitude porady przed zakupem...

Post autor: Przemoimnieniemo »

2.0 dCi to fajny wybór. Pancerna jednostka. Przemyślana konstrukcja.

Po VIN jestes w stanie zweryfikować co powinna mieć na wyposażeniu dana wersja i czego może brakować. https://carinfo.kiev.ua/cars/vin/renault/vin_check

Initiale Paris to najwyższa wersja auta. Powinno być na całkowitym wypasie. Z tego co kojarzę to będzie się różniło m.in szyberdachem. Fotel i czujniki chyba powinny być.

Wyświetlacze w środku różnią się w zależności od tego czy auto jest przed czy po lifcie. Przed liftem był montowany Carminat DVD. Stare mapy ostatnie z 2013 roku. Po lifcie w 2013 jest już Carminat Tom Tom. Będzie trochę świeżej.

DPF można sprawdzić jeśli masz właściwe OBD i użyjesz np. aplikacji w telefonie ECU Tweeker albo PyClip. Tak usczegolawiajac to w Latku jest suchy FAP. Bezproblemowy nawet w mieście.

Oczyszczanie powietrza to bardziej jonizacja. Z dyfuzora nie korzystam. Słabo rozprowadza zapachy. Wkład do kupienia w ASO za 30 złotych. Wchodzą 2.

Zwróć uwagę na to co standardowo. Myślę że elektryka będzie ważnym elementem. Auto jest nią naszpikowane a już trochę lat ma. Dodatkowo belka pod chłodnica często koroduje. Używana od 400 nówka 1700 netto. Zwróć uwagę na przewody hamulcowe czy nie mają korozji. Głównie w okolicach tylnych kół.

Skąd jesteś?
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2021, 22:12 przez Przemoimnieniemo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lycanananas
Administrator forum
Posty: 540
Rejestracja: 06 stycznia 2020, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
marka i model pojazdu: 3x Safrane Ph2
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Zakup Latitude porady przed zakupem...

Post autor: lycanananas »

Do diagnostyki albo PyClip lub PyRen. Mogę ci podesłać go. Łączysz się z nim po BT do modułu z ELM327. Ja mam vGate Pro bo używam go z iPhonem czasem. Działa ok z Laguną 2 więc i z nowszymi Renault też zadziała.

Zawsze możesz zapytać się czy ktoś ci Clipa nie pożyczy albo pojechać do kogoś z ewentualnym autem na sprawdzenie co polecam przed zakupem.
Fanatyk V6
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Zakup Latitude porady przed zakupem...

Post autor: henry71 »

Witam i zapraszam na nasz zlot ,Zobaczysz na żywo rużne wersje bedzie łatwiej podjąć decyzję :) viewtopic.php?f=10&t=2472 viewtopic.php?f=10&t=2464
Awatar użytkownika
Rufus
Posty: 980
Rejestracja: 06 stycznia 2019, 13:35
Lokalizacja: Kraków
marka i model pojazdu: Latitude 2.0 dCi Initiale Paris
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Zakup Latitude porady przed zakupem...

Post autor: Rufus »

Latitude z silnikiem 2.0 dCi wychodziły w 2 wersjach mocy - 150 km z 6 biegowym manualne i 175 km z 6 stopniowym automatem. W obydwu wersjach dynamika jest wystarczająca do tego auta.
Skrzynia automatyczna AJ0 jest uznawana za bezawaryjną i bezproblemową i taka jest w istocie. Jest dość powolna i troszkę zmula auto, lecz pracuje bardzo płynnie, a zmiana biegów jest praktycznie nieodczuwalna.
Spalanie w mieście (Kraków) w automacie to 10.5-11 litrów, w trasie trzeba liczyć do 7 litrów.
Technicznie to Laguna 3 - więc z dostępnością części mechanicznych nie ma problemów. Części blacharskie, błotniki, lampy są pierońsko drogie.

Wersja Initiale była wyposażona maksymalnie - oficjalnie jedyną opcją był dach panoramiczny. Jednak koledzy spotkali się już z Initialką np bez halogenów przeciwmgielnych z przodu.

Do podstawowej diagnostyki wystarczy ELM 327 i PyClip (do ściągnięcia za free) i nim też sprawdzisz stopień zabrudzenia DPF.
DPF jest raczej bez problemowy - od czasu do czasu wystarczy jakąś trasa. Bardziej problematyczny jest EGR - przy jeździe głównie miejskiej potrafi mocno zajść sądzą i zablokować się - na szczęście jest na wierzchu, łatwo go zdemontować i wyczyścić. Gdyby padł, też nie ma tragedii - zamiennik kosztuje ok 300 zł i działa dobrze.
Układ jonizacji powietrza jest - jak jest wydolny - trudno powiedzieć. Auto posiada również rozpylacz zapachów - jest chyba 7 zapachów dostępnych w ASO - do pojemnika można jednocześnie włożyć 2 zapachy, wybierając przyciskiem który zapach ma być rozpylany. Z mojego doświadczenia powiem, że jest to jedynie gadżet, bo zapach jest ledwo wyczuwalny i unosi się przez 2-3 tygodnie. Wkład kosztuje ok 30 zł.

Myślę, że bagażnik dachowy i dach panoramiczny nie wykluczają się - przecież cała konstrukcja znajduje się wewnątrz samochodu, a nie na zewnątrz.

Przyciemniane szyby to już inwencja właściciela - fabrycznie nie były przyciemniane.

Fotel z masażem to domena Initiale, jeśli tego nie ma, to nie Initiale.
Czujniki parkowania są z przodu i z tyłu, jeśli brak z przodu, to albo zderzak wymieniany, albo nie Initiale.

Ogólnie auto wygodne, reprezentacyjne, ale w środku zabrakło jakości - plastiki trzeszczą, skrzypią, a szczególnie te twarde w podłokietniku i tunelu środkowym.

Ja jestem zadowolony z auta, myślę że większość z użytkowników również.

Na co uważać przy kupnie? Auto jest naszpikowane elektroniką do bólu, więc trzeba sprawdzić stan elektryki, żeby auto nie było topielcem. Czy nie ma błędów na desce - przed i po jeździe próbnej dobrze jest zeskanować błędy choć najprostszym skanerem (ELM + darmowy Turque motor pod androida) - nie wszystkie błędy wyświetlane są na desce, a jest to argument do zbicia ceny lub odpuszczenia egzemplarza.

Może jednak rozważysz udział w złocie w styczniu...
_ _ _ _ _ _ _ _
Pozdrawiam
Rufus
davidoff1988
Posty: 2
Rejestracja: 16 listopada 2021, 20:41
marka i model pojazdu:
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Zakup Latitude porady przed zakupem...

Post autor: davidoff1988 »

Jestem z Warszawy - Bielany, Serdecznie Wszystkim dziękuje za informacje, podeśle wam jeszcze kilka ofert które mnie zainteresowały, ocenicie fachowym okiem:)
Pozdrawiam Dawid.
Przemoimnieniemo
Posty: 320
Rejestracja: 17 kwietnia 2021, 17:02
Lokalizacja: Warszawa
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dCi manual
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Zakup Latitude porady przed zakupem...

Post autor: Przemoimnieniemo »

Jestem z Zielonki. Jak będziesz chciał obejrzeć auto na żywo i na spokojnie to zapraszam.
ODPOWIEDZ