Witam Szanowne Grono

Nowy na forum? Przywitaj się
gelag
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwietnia 2019, 22:19
marka i model pojazdu:
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Witam Szanowne Grono

Post autor: gelag »

Witam Szanowne Grono!!!
Znalazłem Wasze forum i postanowiłem się zalogować.
Powód?
Obecnie posiadam lagunę 2 18b+ gaz i mino opinii jestem bardzo zadowolony.
Przypadkiem poznałem model latitude i stał się moim marzeniem.
W internetach dużo nie ma na temat i tu prośba o pomoc na co zwrócić uwagę przy zakupie jaki wersja i silnik najlepszy.
A może ma ktoś do sprzedania koniecznie w kolorze perła lub biały z czarnym dachem.
Się rozpisałem.
Jeszcze raz witam i pozdrawiam.
PS
I o co chodzi z tą wersją initiale paris w ogłoszeniach prawie każda a bardzo się różnią wyposażeniem.
:hand:
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Witam Szanowne Grono

Post autor: henry71 »

Witaj :)
cieszę sie ze jesteśmy znajdowalni
co do tego na co zwrócić uwagę ?jak w kazdym aucie oczywiście żeby nie było dojechane ,nie ma w latitude jakiś specjalnie wadliwych elementów żeby na nie specjalnie zwracać uwagę .
Osobiście jeżdżę 2.0dci automat initiale ,jest to bardzo niezawodny silnik i skrzynia tak że polecam ,są jeszcze 3.0v6 ale nie wypowiem sie bo nie miałem do czynienia ,a i jeszcze 2.0 benzyna ale też nie wypowiem się .
co do różnic initiale paris to nie rużniły się znacząco wyposażeniem wg mej wiedzy jedne miały szyberdach a inne nie.
Witamy na forum :)
Awatar użytkownika
Gutek
Posty: 699
Rejestracja: 09 lipca 2017, 20:38
Lokalizacja: Bagno
marka i model pojazdu: Złom
Status: Offline

Re: Witam Szanowne Grono

Post autor: Gutek »

Witaj, gelag.
Endi
Posty: 148
Rejestracja: 07 czerwca 2018, 13:39
Lokalizacja: Świdnik
marka i model pojazdu: Renault Latitude
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Witam Szanowne Grono

Post autor: Endi »

gelag pisze: 23 kwietnia 2019, 22:47 Witam Szanowne Grono!!!
Znalazłem Wasze forum i postanowiłem się zalogować.
Powód?
Obecnie posiadam lagunę 2 18b+ gaz i mino opinii jestem bardzo zadowolony.
Przypadkiem poznałem model latitude i stał się moim marzeniem.
W internetach dużo nie ma na temat i tu prośba o pomoc na co zwrócić uwagę przy zakupie jaki wersja i silnik najlepszy.
A może ma ktoś do sprzedania koniecznie w kolorze perła lub biały z czarnym dachem.
Się rozpisałem.
Jeszcze raz witam i pozdrawiam.
PS
I o co chodzi z tą wersją initiale paris w ogłoszeniach prawie każda a bardzo się różnią wyposażeniem.
:hand:
Witaj na forum, sam przez jakiś czas jeździłem Laguną 2 tylko tyle że w dieslu ;)
Co do twoich pytań odnośnie Latitude, jeżeli chodzi o silniki to tylko diesel. Silnik benzynowy ma 140 koni co według mnie przy aucie o takiej masie i gabarytach jest delikatnym nieporozumieniem. Tak jak pisał henry71 silnik 2.0 Dci są to silniki konstrukcji Nissana, przy rozsądnej ekspolatacji nie ma z nimi żadnych problemów. Występują w 3 wersjach 130, 150 i 175 KM, choć osobiście nawet w ogłoszeniach nie widziałem żadnego Latitude w wersji 130KM. Polecałbym ten najmocniejszy, auto swoje waży i czym więcej pod butem tym fajnie się jeździ, no chyba że masz większe potrzeby to jest jeszcze 3 litrowa V-ka w dieselu 240KM z tym że jest dosyć rzadko spotykany. Co do wersji wyposażenia do min. Privilege podstawową wersję bym sobie raczej podarował. Ogólnie na temat wersji wyposażenia możesz przeczytać tutaj :arrow: https://www.francuskie.pl/wyposazenie-r ... kim-rynku/ tego wszystkiego jest tyle, że za długo by to opsywać ;) Co do Initiale to jak zapewne wiesz to najbogatsza wersja wyposażenia różnic między nimi raczej specjalnie nie ma. henry71 wspomniał że praktycznie jedyną dodatkową rzeczą jest panoramiczny dach, rożnice mogą jeszcze polegać na rodzaju nawigacji. Występowały dwa, TomTom i R-Link, który lepszy nie wiem. Ja mam TomToma i ogólnie jesterm zadowolony z tym że mam problemy z aktualizacją map. Poza tym to już indywidualne kwestie konfiguracji auta przez właściciela, ciemna bądź jasna tapicera, automat albo manual, rodzaj felg itp. W poszukiwaniach najważniejsza jest cierpliwość, nie zrażaj bo auto jest dosyść mało spotykane i czasem na "swój" egzemplarz trzeba trochę poczekać. Powodzenia :handgestures-thumbupleft:
Awatar użytkownika
Jacek957
Posty: 832
Rejestracja: 09 lipca 2017, 21:42
Lokalizacja: Legnica
marka i model pojazdu: Renault Safrane Allrad Baccara, Latitude 3,0
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Witam Szanowne Grono

Post autor: Jacek957 »

Witaj,jesteś tu mile widziany :D
ODPOWIEDZ