Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2570
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: henry71 »

Zbieżność powinna być w latku 00.5 rozbieżne a było 00.2 zbieżne ,moje zaniedbanie gdyż po naprawie powypadkowej nie ustawiłem i podszlifowało oponki od zewnątrz :(
skaromek
Posty: 17
Rejestracja: 22 kwietnia 2020, 08:55
Lokalizacja: Świętokrzyskie
marka i model pojazdu: Safrane 2.2Vi
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: skaromek »

Safranka zgubiła sprzęgło, niestety cięzko dostać jaki kolwiek zestaw sprzęgła. Do mojego auta powinien być zestaw Valeo 801302 ale jest nieosiagalny w polsce, znalazłem zestaw Valeo przeznaczony od roku 1994 o numerze Valeo 801694. Niby na zdjęciu wyglada tak samo, ale czy będzie pasował? Może ktoś z was przerabiał już ten temat, ewentualnie wie gdzie można dostać sprzęgło do szafki😉
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2570
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: henry71 »

Witam sprzęgło faktycznie niedostępne ,pozostaje poszukać używanego lub w zależności co uległo uszkodzeniu ,tarcze można nabić na nowo okładziny ,zresztą dociski też chyba regenerują ,nie jestem pewien ,patrzyłem w necie i jest dużo firm zajmujących się regeneracją kompletnych sprzęgieł ,pozdrawiam
skaromek
Posty: 17
Rejestracja: 22 kwietnia 2020, 08:55
Lokalizacja: Świętokrzyskie
marka i model pojazdu: Safrane 2.2Vi
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: skaromek »

Z używanymi też problem 😔 a wiesz może jaką zmianę zrobili, że po 06.94 jest inny numer zestawu sprzęgła? Zararło się łożysko wyciskowe i prawdopodobnie wytarło ono też docisk.
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2570
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: henry71 »

Nie nie wiem jaką zmianę zrobili ,sprawdziłem że nr orginalny nie zamienia się na inne więc pewnie różnica jest ,może wieloklin na tarczy być inny np,wg mnie regeneracja będzie najlepsza w tym wypadku.
Przemoimnieniemo
Posty: 320
Rejestracja: 17 kwietnia 2021, 17:02
Lokalizacja: Warszawa
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dCi manual
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: Przemoimnieniemo »

https://autokrzysztof.pl/make.asp?t=7&k ... rand=VALEO tutaj niby 1 od ręki, strona wygląda średnio ale są na google i można do nich zadzwonić

https://www.valeoservice.pl/pl/kontakt można spróbować opcji z zadzwonieniem i dowiedzieć się czy będą pasować zamiennie
Awatar użytkownika
lycanananas
Administrator forum
Posty: 539
Rejestracja: 06 stycznia 2020, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
marka i model pojazdu: 3x Safrane Ph2
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: lycanananas »

Oddałem rączkę maski z Safrane do dorobienia z aluminium. Jak ją odbiorę to dam znać czy się udało z nią. Oby tak bo to jedyny sposób na porządną naprawę tego mechanizmu. Jakiś francuz za 50€ sprzedaje z druku 3D na ebay. Za tyle samo będę miał taką z aluminium.
Fanatyk V6
Awatar użytkownika
Rufus
Posty: 979
Rejestracja: 06 stycznia 2019, 13:35
Lokalizacja: Kraków
marka i model pojazdu: Latitude 2.0 dCi Initiale Paris
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: Rufus »

Podjechałem na szarpaki, bo coś puka w zawieszeniu. Tak jak obstawiałem i Henio potwierdził w rozmowie - umarł prawy łącznik stabilizatora.
Wymieniałem nie całe 2 lata temu - specjalnie kupowałem Lemfoldera - skubaniutki wytrzymał tylko 30 tys km.
Nowe (jakieś wzmacniane) zamówione, oczywiście komplet na obie strony, będą jutro.
Po wymianie znów powinna być Cisza.

Przy okazji wymienię uszczelki EGR, bo wydaje mi się że te co kupiłem ostatnio są źle spasowane i mam przedmuch z rurki od chłodniczki spalin. Tym razem zamówiłem z tego miejsca, co kupowałem za pierwszym razem, wtedy było czysto i sucho.
_ _ _ _ _ _ _ _
Pozdrawiam
Rufus
Awatar użytkownika
mruczek
Posty: 204
Rejestracja: 16 grudnia 2017, 14:51
marka i model pojazdu: renault-safrane 2.5 20V - latitude 3.0 dci
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: mruczek »

Wziąłem się wkońcu za kosmetykę safranki... W programie 101 napraw widziałem jak Grzegorz Duda w polonezie odnawia listwy za pomocą opalarki, efekt średni... Ale lepiej wyglądają niż wcześniej 😉ściągnąłem felgi od biturbo w celu ich odświeżenia a jutro safranka idzie na drobne zaprawki lakiernicze bo gdzieniegdzie wyszła rdza.
Obrazek
Przemoimnieniemo
Posty: 320
Rejestracja: 17 kwietnia 2021, 17:02
Lokalizacja: Warszawa
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dCi manual
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: Przemoimnieniemo »

Kolejnym razem polecam Nano Hard Plastic od Soft99. Lepiej się sprawdzi niż opalarka i nie zniszczy plastiku. Operacje trzeba powtarzać co około 6 miesięcy.

Pan Duda to ostatnio mi się przestał podobać odkąd założył swój kanał na YouTube gdzie sprzedaje wycieraczki itd itp. Stracił na wiarygodności jednakże nie można mu odmówić pomysłów, umiejętności. Szkoda że nie kontynuuje w tym kierunku swojego kanału.
ODPOWIEDZ