Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Awatar użytkownika
lycanananas
Administrator forum
Posty: 540
Rejestracja: 06 stycznia 2020, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
marka i model pojazdu: 3x Safrane Ph2
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: lycanananas »

Myślę, że nagary i cząstki sadzy (węgla) w oleju bardziej szkodzą niż ceramizer. Raczej to przetestowane środki chemiczne. Same oleje też mają różne środki i każdy producent ma inne. Najważniejsze są i tak właściwości smarne oleju, a tu Total/Elf (to jedna firma już) musi mieć takie same właściwości smarne jak Millers czy Xado które są droższe. Taki Xado też jest droższy bo jest w pełni syntetyczny, a Millers czy Total są hydrokrakowane. Chemia tylko może wyczyścić silnik czy tak jak Heniek piszę uzupełnić mikrorysy na panewkach pozwalając, aby film olejowy się lepiej ułożył.

Podstawa to wymiany oleju co racjonalny interwał wymiany oleju i filtra oleju. Renault po 2000 roku dawało jakieś chore interwały typu 30 tyś dla 1.9 dCi, a ten sam silnik w Lagunie 1 miał już interwał 10 tyś lub 15 tyś. Tak samo 1.9 dTi które jest bardzo podobne do tego silnika. Nawet nie wiem czy nie mają identycznego bloku 1:1. Przez to po dwóch wymianach oleju silnik był do remontu. Co z tego, że lali longlife. Olej zachowuje dłużej swoje właściwości fizyczne i chemiczne, ale filtr nadal ma ograniczoną pojemności w pewnym momencie nie wyłapuje cząstek węgla czy innego syfu.

Nic nie mówiąc już o olejach w automatycznych skrzyniach biegów. 4HP20 w XMach są zazwyczaj w dużo lepszej kondycji niż 4HP20 w Safranach. Bo Citroen inaczej dbał o te skrzynie. Według materiałów szkoleniowych ASO nie wymienia się oleju w tej skrzyni, a tylko dolewa. To też genialna instrukcja. Ucieka ci olej. Nie uszczelniaj skrzyni. Dolej olej.. To też coś mówi o Renault i ich podejściu.
Fanatyk V6
irbis
Posty: 116
Rejestracja: 06 maja 2020, 12:06
Lokalizacja: GD
marka i model pojazdu: Latitude 2.0dci/150KM & Safrane 2.9 ph2
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: irbis »

henry71 pisze: 12 sierpnia 2021, 21:11 Zakładam że jeśli jest zalecany także wg instrukcji producenta nawet do nowych jednostek to raczej został dobrze przetestowany ,co do pojawiania się oleju w różnych miejscach to nie pojawia się ani na wtryskiwaczach ani DPF (chyba że silnik kona) w DPF pojawia się jako sladowy ułamek procesu spalania oleju ,pozdr
każdy olej jest tworzony właśnie pod kątem zastosowanego filtra cząstek stałych. a ten :śladowy ułamek procesu spalania' zabija właśnie silniki Renault przy zastosowaniu oleju o składzie niezgodnym z zaleceniami producenta.
:arrow:
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: henry71 »

Ceramizer nie ma negatywnego wpływu na silnik ,wręcz odwrotnie ,to nie motodoktor ,,i jest stworzony bardziej żeby zapobiegać niż leczyć zdechniete silniki na ceramizerach przejeżdżałem już ponad 300 tys i będę nadal stosował ,proponuję żeby Kolega poparł swoje stwierdzenia np ulotką z produktu gdzie pisze ,przykładowo ,,,nie stosować do nowszych konstrukcji gdyż moze to spowodować uszkodzenie silnika.,,,bo jeśli niema takiego zapisu to jest to gdybanie ,pozdrawiam
irbis
Posty: 116
Rejestracja: 06 maja 2020, 12:06
Lokalizacja: GD
marka i model pojazdu: Latitude 2.0dci/150KM & Safrane 2.9 ph2
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: irbis »

henry71 pisze: 15 sierpnia 2021, 09:44 Ceramizer nie ma negatywnego wpływu na silnik ,wręcz odwrotnie ,to nie motodoktor ,,i jest stworzony bardziej żeby zapobiegać niż leczyć zdechniete silniki na ceramizerach przejeżdżałem już ponad 300 tys i będę nadal stosował ,proponuję żeby Kolega poparł swoje stwierdzenia np ulotką z produktu gdzie pisze ,przykładowo ,,,nie stosować do nowszych konstrukcji gdyż moze to spowodować uszkodzenie silnika.,,,bo jeśli niema takiego zapisu to jest to gdybanie ,pozdrawiam
w mojej pierwszej wypowiedzi nt ceramizerow zawarłem bardzo czytelne stwierdzenie, że moja opinia jest subiektywna, więc dążenie do licytowania się kto ma rację, a kto nie, nie ma większego sensu i chyba czas już zakończyć ten temat. wyraziłem swoją opinię, a czuję że jestem naciskany, żeby udowodnić swoją tezę, jakbym był jakimś naukowcem..
forum służy do wymiany zdań, opini i prezentacji pomysłów, a nie do udowadniania na siłę swoich racji. być może się mylę, być może mam rację ale z każdej dyskusji każdy może sobie wyciągnąć swoje wnioski i chyba po to tutaj rozmawiamy i dzielimy się doświadczeniami 8-)
:arrow:
Przemoimnieniemo
Posty: 320
Rejestracja: 17 kwietnia 2021, 17:02
Lokalizacja: Warszawa
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dCi manual
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: Przemoimnieniemo »

Mam pytanie. Stosujecie Ceratec z Liqui Molly. Widzę jest też drugi preparat - Molygen też z LM. Wygląda na takie same zastosowanie tylko przy nowsze formule. Ktoś stosował?
Awatar użytkownika
Rufus
Posty: 980
Rejestracja: 06 stycznia 2019, 13:35
Lokalizacja: Kraków
marka i model pojazdu: Latitude 2.0 dCi Initiale Paris
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: Rufus »

Ja zastosowałem firmy CeramiZer.
Powiem tak - nigdy wcześniej tego nie stosowałem - polecił mi Heniu, a w kwestii mechaniki mam do niego pełne zaufanie.
Z czystej ciekawości poczytałem, podglądałem różne testy - nie jestem specem i na pewno nie będę rozbierał silnika, żeby zobaczyć w jakim stopniu jest zużyty. Wyszedłem z założenia, że na sto procent nie zaszkodzi, a może jedynie pomóc w dłuższym utrzymaniu pełnej sprawności silnika.
Na pierwszy rzut oka wydaje mi się (może to efekt placebo), że silnik ciszej pracuje - trudno powiedzieć, czy to efekt ceramizera, płukanki, czy świeżego oleju, czy też wszystkiego na raz. Mocy mu nie ubyło, nie zaczął dymić, na trasie PL-CRO nie ubyło oleju.
_ _ _ _ _ _ _ _
Pozdrawiam
Rufus
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: henry71 »

wszystkie moje auta po ceramizerze się wyciszały to jest zauważalny. skutek :)
Awatar użytkownika
mruczek
Posty: 205
Rejestracja: 16 grudnia 2017, 14:51
marka i model pojazdu: renault-safrane 2.5 20V - latitude 3.0 dci
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: mruczek »

Wymieniłem klocki hamulcowe z tyłu bo po trasie na zlot nic z nich nie zostało 😉
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: henry71 »

zrobiłem zbieżność :)
Patryk
Posty: 1086
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 15:09
marka i model pojazdu:
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: Patryk »

Oooo barwo

obliczone na lukakatorze

ODPOWIEDZ