Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Slavek
Posty: 18
Rejestracja: 08 stycznia 2021, 15:35
marka i model pojazdu: Safrane V6
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: Slavek »

Trochę się uzbierało, ale kwestia dostępności podnośnika.
No i nie dzisiaj, ale w piątek :P
W sumie się należało, bo ponad 30 tys. przejechane, to w zawieszeniu eksploatacyjnie zawsze coś poleci.

- łożysko prawe przód,
- tuleje + sworzeń wahacza prawy przód
- półoś prawa (leżała i czekała na wymianę, używka) + nowa osłona
- łączniki stabilizatora komplet
- wydech środek +tył - nowy zamiennik (głośniejszy od oryginału- trochę inaczej ułożony bo od sporadycznie stuknie o podwozie - będę musiał jeszcze zajrzeć)
- wymieniony olej w układzie wspomagania

Na minus : zerwany jeden gwint w piaście, koło na 4 śrubach, niby drobiazg, ale trzeba będzie zrobić

Koszt niewielki (najdroższy wydech, ale zmieściłem się chyba w 650 PLN za całość - zniżki za całokształt), reszta to 5,5h fizycznej pracy dla 2 osób (z czego gro to nauka wyciskania tulei i łożysk na ręcznej prasie - ale dała radę, z wciskaniem już poszło relatywnie szybko)
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: henry71 »

Tłumiki w zamienniku zazwyczaj głośniejsze ,pewnie z oszczędności
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: henry71 »

Wyregulowałem zamek maski żeby nie drgała podczas jazdy i serwis klimy sobie zrobiłem :D
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: henry71 »

wymieniony olej + filtry+ ceramizer do silnika :)Obrazek

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

irbis
Posty: 116
Rejestracja: 06 maja 2020, 12:06
Lokalizacja: GD
marka i model pojazdu: Latitude 2.0dci/150KM & Safrane 2.9 ph2
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: irbis »

ceramizer i tego typu dodatki są bardzo pożądane i świetnie się spisują w starszej i mniej zaawansowanej motoryzacji.. natomiast w nowszych silnikach, gdzie skład oleju ma gigantyczne znaczenie i wpływ na trwałość jednostki, uważam za bardzo ryzykowny..
:arrow:
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: henry71 »

Witam prowadzę zakład mechaniki samochodowej już jakiś czas i mam same pozytywne doświadczenia z ceramizerem ,ceramizer nie ma wpływu na jakość oleju ,cząsteczki ceramiki wypełniają mikro ubytki w metalu zmniejszając tarcie i poprawiając ich powierzchnię styku,olej jest bardziej nośnikiem więc nie podlega w ten sposób żadnej degradacji ,czy to w starczych jednostkach czy nowszych ,ja stosuję od dawna i większość moich klientów i nie zauważyłem żadnych negatywów ,jest to moje zdanie i każdy postępuje wedle uznania ,pozdrawiam heniek
Przemoimnieniemo
Posty: 320
Rejestracja: 17 kwietnia 2021, 17:02
Lokalizacja: Warszawa
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dCi manual
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: Przemoimnieniemo »

Heniu jak to wygląda z dodaniem do oleju? Ceramizer trochę mililitrów ma. Na te ilość oliwy to pewnie z 1.5 butelki pojdzie. Uszczuplasz ilość oleju względem tego Ceramizera żeby na bagnecie nie przekraczało?
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: henry71 »

Najpierw ceramizer potem olej do stanu ,pozdr
irbis
Posty: 116
Rejestracja: 06 maja 2020, 12:06
Lokalizacja: GD
marka i model pojazdu: Latitude 2.0dci/150KM & Safrane 2.9 ph2
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: irbis »

henry71 pisze: 12 sierpnia 2021, 14:06 Witam prowadzę zakład mechaniki samochodowej już jakiś czas i mam same pozytywne doświadczenia z ceramizerem ,ceramizer nie ma wpływu na jakość oleju ,cząsteczki ceramiki wypełniają mikro ubytki w metalu zmniejszając tarcie i poprawiając ich powierzchnię styku,olej jest bardziej nośnikiem więc nie podlega w ten sposób żadnej degradacji ,czy to w starczych jednostkach czy nowszych ,ja stosuję od dawna i większość moich klientów i nie zauważyłem żadnych negatywów ,jest to moje zdanie i każdy postępuje wedle uznania ,pozdrawiam heniek
tak jak napisałem wcześniej, POPIERAM stosowanie produktów typu ceramizer i sam mam z nimi same dobre doświadczenia. jest to produkt który leje do starszych jednostek do oleju np 10W40. kupuje markę oleju, którą lubię lub której ufam lub taką która akurat jest w dobrej cenie.. nie kieruje się zaleceniami producenta samochodu, bo po wielu latach eksploatacji to już nic nie znaczy..
do nowego Renault/Nissan proponuje wlać 3 razy olej z normą z Opla.. gwarantuje że silnik będzie bardzo szybko ulegał mikro uszkodzeniom, ponieważ ma INNY skład.
rozumiem, że pół litra ceramizera nie zmienia składu 5 litrów oleju silnikowego, tak¿ są to dwie ciecze, które sobie egzystują w zamkniętym bloku silnika i się nie mieszają¿ i jedna nie wpływa na drugą¿ nie zachodzą żadne reakcje chemiczne pomiędzy składem ceramizera a składem oleju silnikowego¿
nawet jeżeli ceramizer nie wpływa na jakość nowoczesnych olejów silnikowych, to musiałby być przetestowany ze WSZYSTKIMI ich rodzajami oraz ze WSZYSTKIMI typami wtryskiwaczy oraz ze WSZYSTKIMI rodzajami FAP/DPF i innymi miejscami gdzie może się pojawić olej silnikowy..
ja zostanę przy bezpiecznej i zdroworozsądkowej wersji, że ceramizer tylko to starszych jednostek, na które jakość i marka oleju ma już średni wpływ..
oczywiście każdy robi jak uważa, a moja opinia jest subiektywna i nie ma na celu dyskredytowania lub obrażania kogokolwiek 8-)
:arrow:
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Co dziś zrobiłeś przy swoim samochodzie

Post autor: henry71 »

Zakładam że jeśli jest zalecany także wg instrukcji producenta nawet do nowych jednostek to raczej został dobrze przetestowany ,co do pojawiania się oleju w różnych miejscach to nie pojawia się ani na wtryskiwaczach ani DPF (chyba że silnik kona) w DPF pojawia się jako sladowy ułamek procesu spalania oleju ,pozdr
ODPOWIEDZ