Wężyk od zbiornika spryskiwaczy

Awatar użytkownika
ZAGGI
Posty: 61
Rejestracja: 21 lutego 2018, 18:45
Lokalizacja: Kraków
marka i model pojazdu: BMW e38 750i
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Wężyk od zbiornika spryskiwaczy

Post autor: ZAGGI »

Parę dni temu zużyłem resztki zimowego płynu więc zakupiłem letni i zalałem całe 5 l (minus zbiorniczek z tyłu). Już miałem wsiadać do auta jednak w oczy rzuciła mi się szybko powiększająca się kałuża dopiero co wlanego płynu. Wyciekło wszystko, zdążyłem jeszcze mniej więcej zlokalizować że gdzieś pod prawym nadkolem. Dzisiaj wzięliśmy się z narzeczoną za odkręcanie, poszło całkiem sprawnie (uważać trzeba jedynie przy tych zaciskach klinowych bo łatwo je ułamać, ech ta francuska myśl techniczna). Po chwilowych poszukiwaniach winnym okazał się, na szczęście, gumowy wężyk doprowadzający płyn do zbiornika - jakimś cudem spadł z końcówki (nie wlewałem płynu jakoś bardzo szybko). Po założeniu dodatkowo zacisnąłem na końcu trytkę, dla pewności. I spryski znowu zaczęły działać :D
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Wężyk od zbiornika spryskiwaczy

Post autor: henry71 »

Trytki dadzą radę :)
Awatar użytkownika
Gutek
Posty: 699
Rejestracja: 09 lipca 2017, 20:38
Lokalizacja: Bagno
marka i model pojazdu: Złom
Status: Offline

Re: Wężyk od zbiornika spryskiwaczy

Post autor: Gutek »

ZAGGI, trzeba było wymienić wężyki na nowe, jak już rozebrałeś nadkole, taka sytuacja może pojawić się w innym miejscu, bo w naszych safrane to norma, wiek auta :D
Awatar użytkownika
ZAGGI
Posty: 61
Rejestracja: 21 lutego 2018, 18:45
Lokalizacja: Kraków
marka i model pojazdu: BMW e38 750i
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Wężyk od zbiornika spryskiwaczy

Post autor: ZAGGI »

Zgadzam się, rozwiązanie miało być tylko tymczasowe bo przegląd tuż tuż i bez działających sprysków mogłoby być ciężko ;)
ODPOWIEDZ