Wymiana drążka wzdłużnego z czujnikiem xenon

Maxii
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwietnia 2018, 20:31
marka i model pojazdu: Renault Safrane PH2 3.0v6
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Wymiana drążka wzdłużnego z czujnikiem xenon

Post autor: Maxii »

Witam wszystkich. Ja w swojej Safrani wymieniłem drazek wzdłużny tylny na właściwy. Ponieważ poprzedni wlasciciel wymieniajac założył bez czujnika od xenonów. Drążek wraz z czujnikiem kupilem oczywiscie u Gutka (bez problemu i bardzo szybko zalatwiona transakcja) dzieki Gutek :handgestures-thumbupleft:. Caly proces wymiany jest bardzo prosty i sprowadza sie do odkrecenia 4szt śrub na klucz 16 (ja uzylem nasadki przedluzanej). Najwiekszym problemem a raczej utrudnieniem było wyczyszczenie i przesmarowanie główek łącznika. Mi udało się to wykonać bez uszkodzenia startych jabłek. Użyłem do tego smaru penetrujacego poczym wymylem zmywaczem do hamulcy. Kolejna czynnością było delikatne przesmarowanie tych dwóch połączeń smarem teflonowym. I to bylo by tyle w temacie wymiany. Ja od siebie dodatkowo przeprowadziłem proces czyszczenia i smarowania tych dwóch punktów również na przednim czujniku. Teraz wreszcie mogę się w pełni cieszyć xenonami.
Awatar użytkownika
Gutek
Posty: 699
Rejestracja: 09 lipca 2017, 20:38
Lokalizacja: Bagno
marka i model pojazdu: Złom
Status: Offline

Re: Wymiana drążka wzdłużnego z czujnikiem xenon

Post autor: Gutek »

Dziękuję bardzo za dobre słowo, sprawna transakcja, szybka wymiana, i tak powinno być 8-)
Awatar użytkownika
Jacek957
Posty: 832
Rejestracja: 09 lipca 2017, 21:42
Lokalizacja: Legnica
marka i model pojazdu: Renault Safrane Allrad Baccara, Latitude 3,0
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Wymiana drążka wzdłużnego z czujnikiem xenon

Post autor: Jacek957 »

Właśnie przyszła paczka dla Safranki młodego: łożyska amortyzatora i łączniki stabilizatora firmy Monroe :D W poniedziałek zaplanowany montaż :D :D
ODPOWIEDZ