Historia zakupu

Pochwal się Renią :mrgreen:
Przemoimnieniemo
Posty: 320
Rejestracja: 17 kwietnia 2021, 17:02
Lokalizacja: Warszawa
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dCi manual
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Historia zakupu

Post autor: Przemoimnieniemo »

Latitude nie ma 4control
Awatar użytkownika
Rufus
Posty: 980
Rejestracja: 06 stycznia 2019, 13:35
Lokalizacja: Kraków
marka i model pojazdu: Latitude 2.0 dCi Initiale Paris
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Historia zakupu

Post autor: Rufus »

RafalTAAK pisze: 02 listopada 2022, 11:32 Ogólnie zrezygnowałem z tamtego ale dzisiaj kupuje:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-l ... F1iPj.html

Tylko mam pytanie, właściciel twierdzi, że tylnia oś jest skrętna to jest możliwe?
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że sprzedawca bajki pisze o spalaniu - w trasie może i uda się zejść do 7, ale w mieście (większym mieście) myślę że bliżej 10-11 litrów.
Pytanie, co jest przyczyną tego błedu? Obstawiam raczej EGR, a nie DPF, a w V6 dostęp do niego nie jest ciekawy.
Jeśli jest padnięty, nie kupuj zamiennika, bo będziesz za rok znowu wymieniał.
A nie rozwazałeś Heniowego egzemplarza? Przebieg podobny, a wszystko zrobione na tiptop.
_ _ _ _ _ _ _ _
Pozdrawiam
Rufus
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Historia zakupu

Post autor: henry71 »

O przepraszam u mnie przebieg o 50 tys mniejszy
Awatar użytkownika
Jacek957
Posty: 832
Rejestracja: 09 lipca 2017, 21:42
Lokalizacja: Legnica
marka i model pojazdu: Renault Safrane Allrad Baccara, Latitude 3,0
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Historia zakupu

Post autor: Jacek957 »

To bzdura z tą skrętną osią, jak i z spalaniem ;) Moja żona w mieście ledwo się mieści między 18 a 21 litrów/100 km :lol: No i ta cena :o Moim zdaniem podejrzanie niska.
Awatar użytkownika
Rufus
Posty: 980
Rejestracja: 06 stycznia 2019, 13:35
Lokalizacja: Kraków
marka i model pojazdu: Latitude 2.0 dCi Initiale Paris
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Historia zakupu

Post autor: Rufus »

Jacek957 pisze: 02 listopada 2022, 23:03 To bzdura z tą skrętną osią, jak i z spalaniem ;) Moja żona w mieście ledwo się mieści między 18 a 21 litrów/100 km :lol: No i ta cena :o Moim zdaniem podejrzanie niska.
Jacek - kup żonie lżejsze buty...
_ _ _ _ _ _ _ _
Pozdrawiam
Rufus
RafalTAAK
Posty: 17
Rejestracja: 01 listopada 2022, 22:22
marka i model pojazdu: Renault Latitude
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Historia zakupu

Post autor: RafalTAAK »

Rufus pisze: 02 listopada 2022, 20:56
RafalTAAK pisze: 02 listopada 2022, 11:32 Ogólnie zrezygnowałem z tamtego ale dzisiaj kupuje:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-l ... F1iPj.html

Tylko mam pytanie, właściciel twierdzi, że tylnia oś jest skrętna to jest możliwe?
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że sprzedawca bajki pisze o spalaniu - w trasie może i uda się zejść do 7, ale w mieście (większym mieście) myślę że bliżej 10-11 litrów.
Pytanie, co jest przyczyną tego błedu? Obstawiam raczej EGR, a nie DPF, a w V6 dostęp do niego nie jest ciekawy.
Jeśli jest padnięty, nie kupuj zamiennika, bo będziesz za rok znowu wymieniał.
A nie rozwazałeś Heniowego egzemplarza? Przebieg podobny, a wszystko zrobione na tiptop.
Jeżeli chodzi o błąd to go skasowałem i już się nie pojawia, a rzeczywiście dotyczył EGR.
emiljurasic
Posty: 55
Rejestracja: 11 października 2023, 17:12
marka i model pojazdu: Renault Latitude
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Historia zakupu

Post autor: emiljurasic »

Szukałem od kilku miesięcy L3 ( najlepiej Grand Tour ale i liftback był brany pod uwagę) i sprawdzałem portale w Austri gdzie kupiłem poprzednią. Czemu w Austri? Często tam bywam i mniej kombinują z licznikami w przeciwieństwie do aut sprowadzonych czy w samych Niemczech. Francuzi i Włosi rzadko kiedy dbają o auto. Oglądałem kilka egzemplarzy ale nic ciekawego w dobrej cenie nie trafiłem. A już automatów jak na lekarstwo. W Polsce ceny L3 nawet diesli oszalały . Trafiło mi się ogłoszenie w dobrej cenie Latitude ale 3.0 i niestety akcyza poważnie podnosiła cenę. Pomyślałem że zerknę na portale w Polsce i trafiłem ogłoszenie z ciekawą ceną 22 tys zł. Silnik 2.0 dci ,automat wersja Initiale Paris. Zostałem poinformowany o problemie z tylnymi hamulcami( nie pracuje cały klocek). Pojechałem, i spodobała mi się. Jazda próbna i decyzja kupuję. Znam i silnik i skrzynię. Więc moja wróciła L3 do domu a ja pojechałem do Austri. W sobotę zrobiłem z hamulcami ( pracują jak trzeba) a jutro rejestracja i ubezpieczenie OC/AC.
Awatar użytkownika
Rufus
Posty: 980
Rejestracja: 06 stycznia 2019, 13:35
Lokalizacja: Kraków
marka i model pojazdu: Latitude 2.0 dCi Initiale Paris
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Historia zakupu

Post autor: Rufus »

Jak już wszystko ogarniesz, to trzeba spontan spota zrobić - jest nas już 3 z Krakowa.
Na zlot zimowy się wpisuj i poznaj szersze grono klubu.
_ _ _ _ _ _ _ _
Pozdrawiam
Rufus
ODPOWIEDZ