Przemowy Latitude

Pochwal się Renią :mrgreen:
Przemoimnieniemo
Posty: 320
Rejestracja: 17 kwietnia 2021, 17:02
Lokalizacja: Warszawa
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dCi manual
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Przemowy Latitude

Post autor: Przemoimnieniemo »

Cześć.

Tak jak obiecałem wrzucam swojego Latitude. Jest to wersja z 2.0 dCi 150KM w Initiale Paris z manualną skrzynią biegów.

Jest to auto z 2011 roku. W 2012 sprowadzone do Polski i użytkowane do teraz przez 1 właściciela i serwisowane prze ten czas wyłącznie w ASO. Nalot na ten moment to 149000 km. Zrobiłem nim od 10.04.2021 1000 km i jestem bardzo zadowolony.

Od 2 miesięcy szukalem Latitude. Jedno nawet chciałem upolować w Tarnowie z podobnym przebiegiem ale ktoś mnie ubiegl. Auto jak się wystawilo na OtoMoto to byłem od razu na 2 dzień. Zweryfikowałem opis że stanem faktycznym i po prostu kupiłem.

Auto utrzymane w pedantyczny sposób. Ja ten stan mam zamiar utrzymać, a nawet polepszyć.

Przede mną jeszcze wymiana wszystkich filtrów, oleju oraz klocków przód tył. Czekam na mechanika.

Poniżej fotki. Będę wrzucał aktualizację co i jak.
Obrazek

Obrazek

Czy ma ktoś z Was instrukcje serwisową? Do tej pory we fiacie miałem FES i Eper, którymi mogłem się wspomagać.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rufus
Posty: 979
Rejestracja: 06 stycznia 2019, 13:35
Lokalizacja: Kraków
marka i model pojazdu: Latitude 2.0 dCi Initiale Paris
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Przemowy Latitude

Post autor: Rufus »

Śliczna sztuka :clap:
W sieci znalazłem tylko instrukcję obsługi.
W razie potrzeby można posiłkować się informacjami dotyczącymi laguny 3 - tu już sporo jest jest w sieci - bo to mechanicznie i elektronicznie bliźniacze konstrukcje w innym pudełku.
_ _ _ _ _ _ _ _
Pozdrawiam
Rufus
Przemoimnieniemo
Posty: 320
Rejestracja: 17 kwietnia 2021, 17:02
Lokalizacja: Warszawa
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dCi manual
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Przemowy Latitude

Post autor: Przemoimnieniemo »

Dzięki wielkie.

Instrukcje obsługi wydrukował i oprawił poprzedni właściciel.

Dzisiaj wysprzatalem całe wnętrze. Poszło APC na plastiki i dressing satynowy. Przeniosłem graty z poprzedniego auta, które będą dalej ze mną. Porobiłem zaprawki na odpryskach od kamieni. Fajnie się zaprawkuje lakier perłowy. Mam wrażenie że lepiej niż solidowy.

Dodatkowo przetestowałem wosk Soft 99 Fusso Dark na klapie bagażnika. Będę musiał się jeszcze przyjrzeć tematowi na większych elementach. Ze względu na dobry stan lakieru ciężko coś więcej z niego wyciągnąć.

Niedługo wjedzie środek do czyszczenia skóry i odżywka to zrobię 50:50. Środka. Zrobiłem mały test na fotelu kierowcy i wnętrze odżyje na pewno po wyczyszczeniu.

Mam do Was pytanie. Czy kręcąc kierownicą też macie taki "elektryczny dźwięk" wspomagania kierownicy?

Wszystkiego dobrego!
Przemoimnieniemo
Posty: 320
Rejestracja: 17 kwietnia 2021, 17:02
Lokalizacja: Warszawa
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dCi manual
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Przemowy Latitude

Post autor: Przemoimnieniemo »

Dzisiaj w nocy spadł deszcz. Jednak dobry produkt zawsze robi super robotę. Nie bez powodu Soft99 ma tak dobre opinie

Obrazek

Jak tylko polepszy się pogoda umyję, odtluszcze całość auta IPA i zastosuję powłokę.
pemek
Posty: 219
Rejestracja: 09 kwietnia 2018, 21:07
marka i model pojazdu: Safrane 2.5 automat 1998r. RXT
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Przemowy Latitude

Post autor: pemek »

Jest tyle specyfików na rynku że z lakieru na pewno da się wyciągnąć sporo więcej. Umyj auto, weź latarkę inspekcyjną, poczekaj do wieczora i wtedy będziesz miał rzeczywisty stan lakieru. Jeśli są rysy to korekta + zabezpieczenie najlepiej powłoką ceramiczną i wtedy można powiedzieć że ciężko wyciągnąć coś więcej. Skóry brudne z tego co widać bo aż błyszczące ale wykładzina prezentuje się całkiem dobrze. Ogólnie samochód w ładnym stanie. Pozdrawiam ;)
Przemoimnieniemo
Posty: 320
Rejestracja: 17 kwietnia 2021, 17:02
Lokalizacja: Warszawa
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dCi manual
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Przemowy Latitude

Post autor: Przemoimnieniemo »

Dzięki 😀 ciężko coś wyciągnąć w moich warunkach. Może takie sformułowanie będzie lepsze. Mam maszynę DA jednakże nie mam gdzie jej podłączyć na chwilę obecną.
pemek
Posty: 219
Rejestracja: 09 kwietnia 2018, 21:07
marka i model pojazdu: Safrane 2.5 automat 1998r. RXT
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Przemowy Latitude

Post autor: pemek »

Jeśli na niej już pracowałeś i wiesz "z czym to się je" to warto odświeżyć lakier gdyby były warunki w przeciwnym wypadku raczej więcej szkód niż pożytku można sobie narobić ;)
Przemoimnieniemo
Posty: 320
Rejestracja: 17 kwietnia 2021, 17:02
Lokalizacja: Warszawa
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dCi manual
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Przemowy Latitude

Post autor: Przemoimnieniemo »

Wrzucam co tam ostatnio porobiłem. Odczyścilem w końcu wnętrze. Teraz aż miło siadać.


Obrazek

Wymieniłem gałkę skrzyni biegów i na całość poszedł wosk Fusso99 Dark.


Obrazek


Obrazek

Ostatnio mechanicznie itp.
150 000 km
- filtr kabinowy oem
- filtr oleju oem
- filtr paliwa oem
- filtr powietrza oem
- olej Elf 5w30
- tarcze przód oem
- klocki przód oem
- tarcze tył oem
- klocki tył oem
Przemoimnieniemo
Posty: 320
Rejestracja: 17 kwietnia 2021, 17:02
Lokalizacja: Warszawa
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dCi manual
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Przemowy Latitude

Post autor: Przemoimnieniemo »

151500 km
- chłodnica klimatyzacji z całym serwisem
Przemoimnieniemo
Posty: 320
Rejestracja: 17 kwietnia 2021, 17:02
Lokalizacja: Warszawa
marka i model pojazdu: Renault Latitude 2.0 dCi manual
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Przemowy Latitude

Post autor: Przemoimnieniemo »

Zakupiłem dodatkowo na zaś ze względu na prawdopodobne uszkodzenie skrzyni:

- koło zamachowe dwumasowe OEM
- sprzęgło OEM
- wysprzęglik OEM

gdyby okazało się że również wymagają wymiany podczas rozdzielenia skrzyni od silnika. Zastanawiam się czy skoro już to jest to od razu nie wymienić i się nie bawić za kilkadziesiąt tysięcy kilometrów w kolejne rozbieranie.

Uprałem wczoraj dywaniki. Nie widać dobrze efektu w tym świetle. Na żywo jest duża poprawa. Zabezpieczyłem preparatem hydrofobowym do tekstyliów.

Obrazek
Zablokowany