Safrane Biturbo bez turbo :)

Pochwal się Renią :mrgreen:
Awatar użytkownika
deejayexide
Posty: 26
Rejestracja: 03 kwietnia 2020, 20:00
Lokalizacja: Gniezno
marka i model pojazdu: Renault Safrane 3.0 v6
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Safrane Biturbo bez turbo :)

Post autor: deejayexide »

Ciśnienie na wszystkich między 10 a 14 :) więc dobre wieści.
Jutro wymiana przewodów świec i całej reszty duperelek i miejmy nadzieję że będzie cacy ;)

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Dee-Jay EXIDE.
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Safrane Biturbo bez turbo :)

Post autor: henry71 »

Czyli wszystko ok ,świece ,przewody, kopułka to normalne sprawy eksploatacyjne,też byłem zdziwiony bo to by był pierwszy przypadek w tym silniku że zawór wypaliło,powodzenia i szerokości życzę.
Awatar użytkownika
deejayexide
Posty: 26
Rejestracja: 03 kwietnia 2020, 20:00
Lokalizacja: Gniezno
marka i model pojazdu: Renault Safrane 3.0 v6
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Safrane Biturbo bez turbo :)

Post autor: deejayexide »

Dokładnie, wszystko już zamówione nowe, dzisiaj odbieram,przewody , komplet świec itp.i od razu robimy cały pakiet startowy czyli wjeżdżają nowe filtry ,oleje płyny
Wcześniej ktoś wspominał że te silniki nie lubią 5w30 więc wziąłem 10w40.
Wydech też już zamówiony.
Przy okazji wyczyścimy rozrusznik bo ma opiłki w sobie i tylne zaciski bo stoją.
I tak na dzień dobry z 2 koła wlecą ;)

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Dee-Jay EXIDE.
Grzesiek21
Status: Offline

Re: Safrane Biturbo bez turbo :)

Post autor: Grzesiek21 »

wiktor92 pisze: 17 marca 2020, 22:42 hmm.. Nie przypominam sobie aby auto miało jakieś usterki ( poza niesprawnym pompowaniem fotela)
Henry , rozwiń swoja myśl bo bardzo mnie zintrygowała :)

Hmmm...A ktoś tu pisał, że auto nie ma usterek oprócz pompowania fotela, a tu świece, kable, tłumik, zaciski...
Awatar użytkownika
Jacek957
Posty: 832
Rejestracja: 09 lipca 2017, 21:42
Lokalizacja: Legnica
marka i model pojazdu: Renault Safrane Allrad Baccara, Latitude 3,0
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Safrane Biturbo bez turbo :)

Post autor: Jacek957 »

To nie usterki tylko normalne eksploatacyjne wymiany których dokonujemy co jakiś czas :) ;)
wiktor92
Posty: 29
Rejestracja: 22 stycznia 2018, 08:51
Lokalizacja: Kiełze
marka i model pojazdu: Safrane
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Safrane Biturbo bez turbo :)

Post autor: wiktor92 »

Myśle ze Grzesiek21 niech dalej spawa części zawieszenia i przestanie się za dużo wypowiadać ponieważ poziom wypowiedzi i zasobność portfela jest na podobnym poziomie .
Dalej w 100% uważam ze ciężko o taki egzemplarz . Jedynie tłumika nie byłem w stanie dostrzec ( jak kilka miesięcy temu wymieniałem środkowy na nowy to ten był w bdb stanie ). Tak jak wspominałem auto trochę stało ale o wszystkim informowałem kupującego i odrazu jak mechanik zasugerował uszkodzony silnik to napisałem ze zwariował ....
trochę jednak się zbliżyłem do wypowiedzi Grześka wiec z góry przepraszam ale po przejrzeniu jego postów w innych wątkach mam wrażenie ze tylko mąci I nie mogłem się powstrzymać od odpowiedzi ...
Pozdrawiam i życzę szerokości ;)
Grzesiek21
Status: Offline

Re: Safrane Biturbo bez turbo :)

Post autor: Grzesiek21 »

:lol: i tyle w temacie
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Safrane Biturbo bez turbo :)

Post autor: henry71 »

wiktor92 wszystko fajnie ale to jest forum i każdy ma prawo napisać o swoich spostrzeżeniach ,ale ty przecholowałeś ,poprostu pisząc o drutowaniu i spawaniu zawieszenia czy czyichś zasobach finansowych poprostu przecholowałeś , zachowałeś się karygodne ,i aż oczom nie wierzę że Mogłeś tak napisać , Grzesiek napisał o zeczach które powinny być sprawne ,a Ty ogłaszasz auto jako piękny zadbany egzemplarz ,mam warsztat samochodowy i uwierz mi że ma klientów z autami nawet 30 - letnimi i naprawdę w pełni sprawnymi ,a nie z zaciskami zarżniętymi ,tłumikiem co kilka miesięcy temu był jak nowy a teraz się rozpadł (pewnie ze wstydu )i kulejącym układem zapłonowym ,reasumując - nie obrażaj ludzi ,pisanie o zawartości portfela było co najmniej nie smaczne co świadczy o twoim poziomie inteligenci i kulturze plus bezczelności ,na koniec życzę Ci zawsze pełnego portfela i żebyś nigdy nie musiał spawać zawieszenia a przede wszystkim to szacunku do ludzi .
Grzesiek21
Status: Offline

Re: Safrane Biturbo bez turbo :)

Post autor: Grzesiek21 »

Spawam bo jakbyś siedział bardziej w temacie samochodu to byś wiedział że tych części nie ma i trzeba ratować to co jest :lol: Od początku twierdziłem że to auto jest za drogie i zdania nie zmieniam. Jacek zaciski które trzeba rozruszać, a pewnie trzeba będzie zregenerować to usterka, a nie sprawy ekspoatacyjne. Tłumiki też nie gniją tak szybko. Ktoś jak nie ma argumentów na obronę zaczyna atakować w głupi sposób tak jak tutaj na mój portfel. Wiktor gratuluję pozbycia się auta za kwotę o 1/3 więcej niż jest warte, a kupującemu współczuję bo te usterki to pewnie dopiero początek. Miało być prawie idealne, a tak naprawdę wychodzi usterka za usterką.
Awatar użytkownika
Jacek957
Posty: 832
Rejestracja: 09 lipca 2017, 21:42
Lokalizacja: Legnica
marka i model pojazdu: Renault Safrane Allrad Baccara, Latitude 3,0
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Safrane Biturbo bez turbo :)

Post autor: Jacek957 »

Wiktor 92 jakby nie patrzeć to przegiąłeś.Takich tekstów nie tolerujemy po za tym było to po prostu niegrzeczne :shock:
ODPOWIEDZ