Latitude Privilege

Pochwal się Renią :mrgreen:
Endi
Posty: 148
Rejestracja: 07 czerwca 2018, 13:39
Lokalizacja: Świdnik
marka i model pojazdu: Renault Latitude
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Latitude Privilege

Post autor: Endi »

Witajcie, jako że już jakiś czas jestem na forum postanowiłem że opisze swojego Latitude. Po 5 latach bezstresowego użytkowania Laguny 2, stwiwerdziłem że pora na zmianę na coś nowszego i bardziej przestronnego. Początkowo myślałem na Laguną 3 (mój ojciec ma takie auto i bardzo sobie chwali), trochę przypadkowo przeglądając ogłoszenia natknąłem się na Latitude. Na początku nie myślałem o tym zbyt poważnie, ale kalkulując że w sumie za Lagunę 3 w dobrym stanie trzeba zapłacić podobne pieniądze stwierdziłem czemu nie ;) Nie ukrywam że do wyboru tego modelu przekonała mnie też nie tuzinkowość tego auta, i to że w porownaniu z Laguną 3 jest to o wiele bardziej komfortowe auto. No i nastąpiły poszukiwania, główne kryteria były takie wersja wyposażenia minimum Privilege, automatyczna skrzynia, pewna historia auta i przebieg do 150 tyś km. Jednak ciężko było coś trafić, jak już się trafiło to było gdzieś na drugim końcu Polski i do tego w uboższym wyposażeniu. Po kliku tygodniach szukania wypatrzyłem na otomoto interesujący egzemplarz z sieci dealerskiej Renault w Jankach pod Warszawą. W skrócie Latitude 2011 rok produkcji wersja Privilege, silnik 2.0 DCi 150 KM, jasne wnętrze :happy-jumpeveryone: , pełna historia serwisowa, i przebieg 138 tyś km. Co prawda nie było automatu, no ale byłem skłonny się z tym pogodzić. Szybka decyzja "szwagier" :P na pokład, wyjazd, oględziny i zakup. Auto w styczniu tego roku przeszło dość duży serwis między innymi z wymianą tarcz i klocków i DPF'a. Auto prezentuje się tak:
IMG_20180720_155815.jpg
IMG_20180720_155951.jpg
IMG_20180720_160014.jpg
IMG_20180720_160050.jpg
IMG_20180720_155912.jpg
Po zakupie w aucie do zrobienia były głównie kosmetyczne rzeczy. Pomimo dosyć niewielkiego przebiegu takie elementy jak kierownica czy gałka zmiany biegów były dosyć mocno zużyte. Gałka została wymieniona na nową z ASO, a kierownica została na nowo obszyta skórą:
IMG_20180720_160123.jpg
Z rzeczy mechanicznych został zmieniony płyn chłodniczy (chyba nigdy nie był zmieniany), na nowo został przuczony regulator prędkości (przy zakupie tego nie zauważyłem, później się okazało że regulator nie działa). Wymieniony został przedni prawy skrajny czujnik parkowania. Z czujnikiem było małe zaskoczenie, zadzwoniłem do ASO tam padła astronomiczna cena 750 zł za sam czujnik :o , jedno w czym mi pomogli to podali nr czujnika i jego alternatywy. Przeszukanie allegro udało się dostać nowy, oryginalny czujnik za 250 zł, później demontaż zderzaka szybka wymiana i wszystko działa jak należy :D Po przesiadce z Laguny jedynej rzeczy jakie mi brakuje w Latitude to elektrochromatyczne lusterko wsteczne. Swoją drogą widać jak na przestrzeni lat Renault tnie koszty, Lagunę też miałem w wersji Privilege i tam w porównaniu do Latitude dodatkowo było właśnie elektrochromatyczne lusterko, czujniki ciśnienia w oponach i rolety przeciwsloneczne w tylnych oknach. O ile czujników i rolet jakoś specjalnie mi nie brakuje to lusterko już mam kupione tylko zastanawiam sie jak to zamontować żeby wszystko grało. Uf ale się rozpisałem mam nadzieję, że nie zanudziłem zapraszam do komentowania :)
Awatar użytkownika
Gutek
Posty: 699
Rejestracja: 09 lipca 2017, 20:38
Lokalizacja: Bagno
marka i model pojazdu: Złom
Status: Offline

Re: Latitude Privilege

Post autor: Gutek »

Autko prezentuje się dobrze, super jasne skórki,pytanie czemu przy 130 tys zmieniałeś gałkę i obszywałeś kierownicę? No i jeszcze rejestracja LSW (Lubię Swoją Wieś :lol: to Świdnik, lubelskie, bardzo blisko mnie ;) )
Endi
Posty: 148
Rejestracja: 07 czerwca 2018, 13:39
Lokalizacja: Świdnik
marka i model pojazdu: Renault Latitude
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Latitude Privilege

Post autor: Endi »

Gutek pisze: 24 lipca 2018, 10:15 Autko prezentuje się dobrze, super jasne skórki
Dzieki, takie kontrastowe zestawienie najbardziej mi się podoba ciemny lakier i jasne wnętrze. Co prawda nie jest to najpraktyczniejsze, ale jestem fanem auto detalingu więc będzie co robić :D Dodam tylko że po zakupie całe wnętrze zostało dokładnie wysprzątane, wyczyszczone i zarówno elementy skórzane jak i plastki zabezpieczone odpowiednimi produktami. Z zewnątrz auto zostało wyglinkowane i nałozony został wosk. Obecnie czekam na przesyłkę z powłoką ceramiczną, jak przyjdzie zrobię delikatną korektę lakieru i zabezpieczę lakier.
Gutek pisze: 24 lipca 2018, 10:15 pytanie czemu przy 130 tys zmieniałeś gałkę i obszywałeś kierownicę?
Na to pytanie nie potrafię do końca udpowiedzieć, też mi się wydawało to dziwne. Pomimo tego że z autem dostałem kompletną historię serwisową od dealera Renault od którego kupiłem auto, to przy zakupie nowej gałki w ASO CARRARA w Lublinie porosiłem żeby mi jeszcze raz sprawdzili auto. Wszystko się pokrywało więc przebieg wygląda na autentyczny, być może poprzedni właściciel lub właścicielka nosili jakąś biżuterię i tak załatwili te elementy. :think:
Gutek pisze: 24 lipca 2018, 10:15 No i jeszcze rejestracja LSW (Lubię Swoją Wieś :lol: to Świdnik, lubelskie, bardzo blisko mnie ;)
Co do tego skróty są rożne wariacje na temat tłumaczenia, ale nie będę ich prezentował :lol: pozdrawiam Krajana z Lubelszczyzny ;)
Awatar użytkownika
Gutek
Posty: 699
Rejestracja: 09 lipca 2017, 20:38
Lokalizacja: Bagno
marka i model pojazdu: Złom
Status: Offline

Re: Latitude Privilege

Post autor: Gutek »

Endi z tą rejestracją to taki żart ;) , ja mam LUB np. Lubię Urodziwe Blondynki :lol:
Co do wnętrza Twojej Latitude to jak dla mnie strzał w 10tkę 8-)
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Latitude Privilege

Post autor: henry71 »

Piękna sztuka ja mam czarne wnętrze ale jak upowalem trafiła mi się z przebiegiem 70 tys udokumentowanym initiale w automacie jak chciałem więc nie mogłem wybrzydzać,jasne wnętrze piękne :). No i jeszcze mam pytanie czemu DPF Wymieniales ja zrobiłem już swoim 70 tyś i nie myślę że będę przez następne 100 tys wymieniał ,chyba że było jezdzone bez trasy i nie miał kiedy się wypalić.
Endi
Posty: 148
Rejestracja: 07 czerwca 2018, 13:39
Lokalizacja: Świdnik
marka i model pojazdu: Renault Latitude
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Latitude Privilege

Post autor: Endi »

henry71 pisze: 24 lipca 2018, 14:58 Piękna sztuka ja mam czarne wnętrze ale jak upowalem trafiła mi się z przebiegiem 70 tys udokumentowanym initiale w automacie jak chciałem więc nie mogłem wybrzydzać,jasne wnętrze piękne :). No i jeszcze mam pytanie czemu DPF Wymieniales ja zrobiłem już swoim 70 tyś i nie myślę że będę przez następne 100 tys wymieniał ,chyba że było jezdzone bez trasy i nie miał kiedy się wypalić.
Mnie na samym początku marzyła się Initiale 3.0 z jasnym wnętrzem i panoramicznym dachem, ale życie szybko zweryfikowało plany. Chociaż i tak uważam że nie trafiłem źle ;) DPF'a ja nie wymieniałem, kupiłem już z wymienionym, jaki był powód wymiany nie wiem. Jak pisałem wcześniej auto w styczniu tego roku przeszło duży serwis gdzie oprócz oczywistych eksploatacyjnych rzeczy wymienione zostały tarcze i klocki, paski wielorowkowe, rolki i napinacze oraz m. in. DPF. Będzie spokój na dłuższy czas :) w obecnej chwili auto jest w pełni sprawne do zrobienia zostały tylko moje udziwnienia ;)
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Latitude Privilege

Post autor: henry71 »

I elegancko mam nadzieję że następny złot zaliczysz .
deejay
Posty: 44
Rejestracja: 31 marca 2018, 15:29
Lokalizacja: Wrocław
marka i model pojazdu: Latitude Initiale Paris
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Latitude Privilege

Post autor: deejay »

Ładna sztuka. Gratuluje zakupu i życzę bezawaryjności :)
Endi
Posty: 148
Rejestracja: 07 czerwca 2018, 13:39
Lokalizacja: Świdnik
marka i model pojazdu: Renault Latitude
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Latitude Privilege

Post autor: Endi »

Dzięki za opinie, przy okazji dzięki deejay za instrukcję demontażu zderzaka, dzięki temu praca z wymianą czujnika poszła szybko i bezboleśnie :clap: Dziś wpadł do Latka mały gadżecik:
IMG_20180726_100320.jpg
Niby mała rzecz a robi dużą różnicę w porównaniu ze zwykłymi czarnymi ramkami :) No i ramki już na aucie, trochę brudne ale nie mogłem się powstrzymać :D
IMG_20180726_102158.jpg
IMG_20180726_102215.jpg
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Latitude Privilege

Post autor: henry71 »

Hehehe a w planach są klubowe ramki :D
ODPOWIEDZ