Latitude Privilege

Pochwal się Renią :mrgreen:
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Latitude Privilege

Post autor: henry71 »

ech nom jest ślepy ,dzięki
Endi
Posty: 148
Rejestracja: 07 czerwca 2018, 13:39
Lokalizacja: Świdnik
marka i model pojazdu: Renault Latitude
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Latitude Privilege

Post autor: Endi »

Na liczniku stuknęło 145 tyś więc przyszła pora na serwis. Poza olejem i filtrami trzeba było wymienić tylne amortyzatory, odmę (poprzednia pluła olejem do rury powietrza dolotowego) oraz łącznik stabilizatora z przodu. Ogólnie jestem bardzo zadowolony po wszystko udało się zrobić na oryginalnych częściach nie wydając przy tym fortuny.
Obrazek
Jako że pogoda nie rozpieszcza, ale nie mogłem sobie odmówić umycia auta, całe szczęście myjnie mam niedaleko od parkingu, ale mimo tego auto w jakieś 5 min zamieniło się w jeżdżącą bryłę lodu :P
Obrazek
Jakiś czas temu idąc za przykładem kolegi henry71 zakupiłem ozdobną listwę na zderzak i muszę powiedzieć idealnie pasuje do auta i poza funkcją ozdobną przy okazji zabezpiecza zderzak przed zarysowaniami :)
Obrazek
No i jeszcze jedno foto wnętrza:
Obrazek
P.S.
Małe podsumowanie, auto jest w moich rękach od końca maja ubiegłego roku w tym czasie przejechałem jakieś 7 tyś km absolutnie bezawaryjnie. Po tym czasie mogę powiedzieć że był to bardzo udany zakup i oby tak dalej :D Serwis też nie przeraża jakby nie konieczność wymiany odmy i tylnych amortyzatorów całość zamknęła się w kwocie 500 zł(części) więc według mnie bardzo fajnie. Teraz na spokojnie można cieszyć się jazdą i myśleć o innych dodatkach do auta :dance:
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Latitude Privilege

Post autor: henry71 »

I myślę że dalej będzie bezawaryjne ja jak kupowałem miał 60 tys teraz 150 i lata jak ta lala
Awatar użytkownika
Malediwyps
Posty: 37
Rejestracja: 01 sierpnia 2017, 12:25
marka i model pojazdu: Renault Latitude
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Latitude Privilege

Post autor: Malediwyps »

Endi pisze: 11 stycznia 2019, 20:04Jakiś czas temu idąc za przykładem kolegi henry71 zakupiłem ozdobną listwę na zderzak i muszę powiedzieć idealnie pasuje do auta i poza funkcją ozdobną przy okazji zabezpiecza zderzak przed zarysowaniami :)
Co to jest za listewka???
Endi pisze: 11 stycznia 2019, 20:04Serwis też nie przeraża jakby nie konieczność wymiany odmy i tylnych amortyzatorów całość zamknęła się w kwocie 500 zł(części) więc według mnie bardzo fajnie.
Czy piszesz o serwisowym przeglądzie w ASO?
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Latitude Privilege

Post autor: henry71 »

To listwa na tylny zderzak chromowana :)
Endi
Posty: 148
Rejestracja: 07 czerwca 2018, 13:39
Lokalizacja: Świdnik
marka i model pojazdu: Renault Latitude
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Latitude Privilege

Post autor: Endi »

Malediwyps pisze: 15 stycznia 2019, 16:14
Endi pisze: 11 stycznia 2019, 20:04Jakiś czas temu idąc za przykładem kolegi henry71 zakupiłem ozdobną listwę na zderzak i muszę powiedzieć idealnie pasuje do auta i poza funkcją ozdobną przy okazji zabezpiecza zderzak przed zarysowaniami :)
Co to jest za listewka???
Malediwyps to jest listwa ozdobna tylnego zderzaka :arrow: https://allegro.pl/oferta/renault-latit ... 7196628596
Malediwyps pisze: 15 stycznia 2019, 16:14
Endi pisze: 11 stycznia 2019, 20:04Serwis też nie przeraża jakby nie konieczność wymiany odmy i tylnych amortyzatorów całość zamknęła się w kwocie 500 zł(części) więc według mnie bardzo fajnie.
Czy piszesz o serwisowym przeglądzie w ASO?
Nie, pisze o cenie części olej, filtry bez odmy, tylnych amortyzatorów i łącznika stabilizatora. Serwisu nie robiłem w ASO, ale cały serwis był robiony na oryginalnych częściach. Fakt że nie kupowałem ich w ASO tylko po nr szukałem po necie. Ogólnie cena wszystkich części zamkneła się w kwocie 1000 zł. Jeżeli jesteś zainteresowany to mogę wrzucić wyliczenie ile co kosztowało.
henry71 pisze: 15 stycznia 2019, 20:11 To listwa na tylny zderzak chromowana :)
Moja nie jest "chromowana" jest ze szczotkowanej nierdzewki.
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Latitude Privilege

Post autor: henry71 »

Są chromowane i że szczotkowanej nierdzewki ja akurat mam tę pierwszą ,ale obie są git.
Endi
Posty: 148
Rejestracja: 07 czerwca 2018, 13:39
Lokalizacja: Świdnik
marka i model pojazdu: Renault Latitude
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Latitude Privilege

Post autor: Endi »

henry71 pisze: 16 stycznia 2019, 18:18 Są chromowane i że szczotkowanej nierdzewki ja akurat mam tę pierwszą ,ale obie są git.
Ja w sumie też wolałbym chromowaną, lepiej by się z klapą komponowała, no ale przysłali taką. Jak mi się będzie chciało to w lecie się poznęcam nad nią z polerką.
Awatar użytkownika
henry71
Administrator forum
Posty: 2571
Rejestracja: 09 lipca 2017, 16:37
Lokalizacja: brzeg dolny
marka i model pojazdu: renault latitude 3.0dci initiale
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Latitude Privilege

Post autor: henry71 »

Hehehe ja zamawiałem szczotkowaną a przyszedł chrom
Endi
Posty: 148
Rejestracja: 07 czerwca 2018, 13:39
Lokalizacja: Świdnik
marka i model pojazdu: Renault Latitude
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: Latitude Privilege

Post autor: Endi »

Przy okazji przeglądu zauważyłem że popalone są niektóre żaróweczki, a to od podśwetlenia tabliczy czy oświetlenia wnętrza. Więc pomyślałem że skoro i tak trzeba je wymienić więc warto zrobić mały upgrade. Poczytałem trochę w necie i postanowiłem zamontować żarówki LED zamiast standardowych, prezentuje się to tak:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
I dla porównania jak to wygladało wcześniej:
20190111-164752.jpg
20190111-164752.jpg (173.06 KiB) Przejrzano 2963569 razy
Poza oczywistą zmianą barwy światła z ciepłej na zimną, w aucie zrobiło sie o wiele jaśniej. Teraz musze się dobrac jeszcze do oświetlenia dla pasażerów z tyłu bo tam zdaje się że żarówki są w jakiś obudowach. No i sam dostęp jest o wiele trudniejszy niż do pozostałych więc pewnie poczekam aż się trochę ociepli.
Załączniki
5.jpg
5.jpg (173.06 KiB) Przejrzano 2963569 razy
ODPOWIEDZ